Zorganizowanie ślubu z bajki

 

Dane statystyczne mówią, że coraz mniej ludzi się decyduje na ślub. W pewnym sensie ułatwia to sprawę tym parom, które chcą sobie powiedzieć sakramentalne „tak”, bo będzie więcej wolnych terminów. Do ślubu trzeba się porządnie przygotować pod względem organizacyjnym.

Gdzie zorganizować ślub?

organizowanie ślubów w krakowieNie da się z dnia na dzień zorganizować ślubu, bo jest on związany z wieloma sprawami, które wymagają czasu. Samo zaproszenie gości musi się odbyć ze sporym wyprzedzeniem, żeby mogli się oni do niego przygotować. Większość osób bierze ślub w kościele, więc trzeba wyznaczyć wolny termin na ceremonię, opłacić organistę, kupić kwiaty i wszelkie dekoracje kościoła. Jeżeli decydujemy się jedynie na cywilny ślub, to koszty są znacznie niższe, a terminy są niemalże błyskawiczne. Organizowanie ślubów w Krakowie jest bardzo popularne, ponieważ jest to piękne i zabytkowe miasto, które posiada niesamowity klimat. Na ulicach miasta życie toczy się niemalże przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Ślub na Rynku Głównym i przejazd dorożką, jest dużą atrakcją dla turystów, których zawsze jest tu mnóstwo.  Najciężej jest zarezerwować termin na ślub w kościele Mariackim, gdyż są bardzo odległe terminy, a nie każdy chce tyle czekać. Znalezienie odpowiedniej sali też nie jest łatwe, choć wybór jest bardzo duży i oferuje go prawie każda restauracja, muzeum, czy sala konferencyjna. Kiedy już uda się nam zatwierdzić datę ślubu i wynająć salę, to czas na jej dekorację, wybór menu oraz znalezienie zespołu muzycznego.

Wymienione powyżej obowiązki z jakimi się łączy ślub i wesele, to tylko ich część, ponieważ całe przygotowania do tego ważnego dnia, mogą trwać nawet rok czasu. Jeżeli nie mamy go wystarczająco dużo, to lepiej zlecić to zadanie profesjonalnej firmie.