Zastosowanie proszków akrylowych

Puder akrylowy jest to produkt znany większości osób zajmujących się stylizacją paznokci. Jest to substancja dość trudna w użyciu, jednak wraz z doświadczeniem można opanować tą technikę i nauczyć się tworzyć w ten sposób estetyczne paznokcie. Warstwa proszku akrylowego pozwala na wzmocnienie pękających albo złuszczających się paznokci. Co jeszcze warto wiedzieć na temat zastosowania tego produktu oraz jego zalet?

Wybieramy jasne proszki akrylowe

jasny proszek akrylowyStandardowo proszek akrylowy jest wykorzystywany do przedłużania akrylem, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie pięknych i trwałych paznokci. Sam proszek akrylowy wygląda jak drobny puder, który po nałożeniu miesza się z innymi składnikami. Obecnie skład akrylu jest jak najbardziej bezpieczny dla naszych paznokci, dlatego nie należy się obawiać tej metody przedłużania. Warto zdecydować się na jasny proszek akrylowy. Produkt te doskonale miesza się w żelową masę, przez co twardnieje i tworzy trwałe paznokcie akrylowe. Przez pewien okres czasu akryl pozwalał jedynie na wykonanie przezroczystych albo białych paznokci. obecnie możliwe jest także zastosowanie innych kolorów, co pozwala na stworzenie ciekawych wzorów i odcieni. Bogactwo kolorystyczne zaczęło w pozytywny sposób wpływać na zainteresowanie zabiegami manicure akrylowego, które przez pewien okres czasu było nieznaczne.

Warto wiedzieć, że puder akrylowy nie tylko doskonale prezentuje się na paznokciach, ale jednocześnie pozytywnie wpływa na stan płytki. Przyczynia się do odbudowy oraz jej wyrównania. Mieszanka na bazie pudru akrylowego bardzo dobrze schnie bez lampy oraz promieni UV, przez co do wykonania manicure jest potrzebna mniejsza ilość sprzętu. Powłoka może być także szybko i bez poważnych uszkodzeń usunięta z paznokci.