Zamykanie naczynek – przebieg i zastosowanie

Niedoskonałości skóry są jedną z głównych przyczyn kompleksów zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Rozstępy, cellulit czy zmiany potrądzikowe mogą znacząco obniżyć pewność siebie. Równie częstym problemem są nieestetyczne teleangiektazje, czyli tzw. pajączki naczyniowe, które pogarszają atrakcyjność wizualną twarzy czy nóg. Istnieje jednak sposób , aby się ich pozbyć. 

Jak działa laserowe zamykanie naczynek? 

zamykanie naczynek ŁódźLaser to urządzenie emitujące promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu światła widzialnego, ultrafioletu lub podczerwieni. Dostępnych jest wiele rodzajów tych urządzeń, które dzięki różnym właściwościom technicznym znajdują szerokie zastosowanie w leczeniu różnych dolegliwości zdrowotnych. W dermatologii estetycznej laser najczęściej wykorzystuje się do zabiegu zamykania naczynek, gdzie naświetlenie wybranego fragmentu skóry światłem lasera powoduje podgrzanie krwi w naczyniu, a następnie jego obkurczenie i zamknięcie. Przypadłość pękających naczynek najczęściej uwidacznia się w postaci czerwonych plam na twarzy i nogach oraz małych „pajęczyn” naczyniowych. Oprócz czynników genetycznych, na pękanie naczyń mają wpływ takie czynniki jak intensywna ekspozycja na słońce, duże wahania temperatur, gorące kąpiele, zaburzenia hormonalne, nadużywanie alkoholu czy stosowanie sterydów.  W przypadku szerokich żył sieciowych konieczna może być skleroterapia. Każdemu, kogo interesuje zamykanie naczynek Łódź oferuje wiele renomowanych gabinetów medycyny estetycznej. Właściwie dobrana energia i długość fali lasera pozwala zamknąć nieestetyczne naczynka bez negatywnego wpływu na otaczające tkanki.

Proces leczenia teleangiektazji zależy od wielkości i rozległości zmian. Tego typu problemu skórne dotyczą nie tylko wrażliwych i cienkich skór, ale mogą dotknąć każdego z różnych przyczyn. Efekty i metody zamykania naczynek w dużej mierze zależą od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Zadowalające rezultaty zamykania naczyń będą widoczne najlepiej po serii zabiegów.