Zalety kokonów dla najmłodszych

Kompletując wyprawkę dla maluszka, nie można zapomnieć o wielu najpotrzebniejszych rzeczach, bez których codzienne funkcjonowanie mogłoby być znacznie utrudnione. Istnieje też wiele akcesoriów, które z pozoru mogłyby wydawać się niepotrzebne, jednak w rzeczywistości znacznie ułatwiają opiekę nad takim brzdącem. Często są to różne zabawki, mające wyjątkowe funkcje, ale również kokony.

Właściwości kokonów dla niemowlaków

kokon dla maluszkaKokon jest znany znacznej większości rodziców, chociażby z nazwy. Jest to pewnego rodzaju materacyk o owalnym kształcie. Wystarczy po prostu położyć w nim dziecko i okryć kocykiem. Maluch ma wtedy nieco bardziej ograniczone ruchy, co ułatwia mu spanie w wygodnej i odpowiedniej pozycji. Ta zbliżona jest do tej, w której znajdował się w brzuchu mamy. Jak zatem łatwo się domyślić, kokon dla maluszka sprawi, że ten poczuje się bezpiecznie i bez problemu zaśnie na długie godziny, a gdy się obudzi, będzie zrelaksowany. To z kolei przełoży się na spokój rodziców, ponieważ niemowlak nie będzie tak marudził. Kolejną właściwością kokonu jest to, jakie bezpieczeństwo gwarantuje. Za sprawą podwyższonych rogów maluszek się nie przekręci i nie wypadnie, co mogłoby bezpośrednio wpływać na jego zdrowie. Boki wypełnione są silikonowymi lub styropianowymi kuleczkami, co przekłada się na ich miękkość. Kokon najczęściej jest w kształcie litery „U”, dodatkowo u dołu ma wiązania, które umożliwiają regulację powierzchni do spania. Ta cecha sprawia, że akcesorium posłuży na długo – rozmiar można dostosować zarówno dla noworodka, jak i starszego dziecka.

Kokony mają wiele zastosowań. Najczęściej użytkuje się je jako narzędzie, które pozwala maluszkowi na komfortowy sen, jednak może też być elementem przewijaka, a gdy pociecha nieco podrośnie, również miejscem do zabawy. Będzie mu miękko, a dzięki podwyższonym krawędziom zabawki nie będą mu „uciekać”, dzięki czemu uniknie się frustracji maluszka.