Zadbaj o swoją widoczność po zmroku

Wychodząc na zewnątrz po zmroku, szczególnie w terenie niezabudowanym (gdzie jest to obowiązkowe), powinniśmy mieć na swojej odzieży jakiś element odblaskowy, aby ułatwić kierowcom dostrzeżenie nas. Istnieje wiele elementów, które mogą być dyskretne, jednocześnie spełniając swoją role w stu procentach.

Dyskrecja i widoczność dzięki taśmom odblaskowym 

taśmy odblaskowe 3mKonieczność posiadania elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym wzbudzała wiele kontrowersji, kiedy uchwała potwierdzająca ten przepis została akceptowana. Dziś, kilka lat później, elementy odblaskowe nie wzbudzają już takich kontrowersji. Wiele osób bez problemu stosuje się do wymogu, niektórzy decydują się zakładać odblaski nawet w terenie zabudowanym wiedząc, że nie ma nic cenniejszego niż własne zdrowie i życie. Pomimo tego, wiele osób w dalszym ciąg nie decyduje się na kupno i ubieranie odblasków. Dlaczego, nadal pozostaje tajemnicą. Pewne jest jednak to, że na rynku obecnych jest coraz to więcej rozwiązań, pozwalających na bycie widocznym na drodze, jednocześnie nie będących pełnym, odblaskowymi kamizelkami. Jednym z najlepszych rozwiązań tego typu są taśmy odblaskowe 3m, które dzięki swojemu niewielkiemu rozmiarowi stanowią idealne uzupełnienie wierzchniej odzieży. Mogą one być przylepione i poźniej z łatwością usunięte z każdego miejsca naszej kurtki, bluzy czy spodni. 

Niewielkie taśmy odblaskowe to wspaniała metoda, aby zwiększyć swoją widoczność na drodze. Szczególną uwagę na nie powinny zwrócić osoby, które cenią sobie dyskrecję i nie chcą ubierać całych kamizelek. Innowacyjna metoda firmy 3m pozwala na łatwe przyklejenie odblaskowego elementu na niemalże każdą część odzieży, nie pozostawiając przy tym trudnych do zmycia śladów kleju w momencie zdjęcia taśmy.