Zabudowy do samochodów dostawczych

Wielu nabywców samochodów dostawczych zmienia profil firmy w trakcie jej działania, przez co niejednokrotnie wymaga wymiany samochodów, przestających spełniać swoje pierwotne zadanie. Posiadacze takich samochodów nie mają jednak najczęściej wystarczająco dużo funduszy, by nabyć nowe samochody, nawet po sprzedaniu starych maszyn.

Profesjonalne konwersje pojazdów dostawczych

profesjonalna zabudowa warsztatowaZabudowy samochodu, czyli zmiana przestrzeni transportowej z jednego rodzaju na inny, najczęściej z otwartego, dostawczego profilu w zamknięty, są jednym z najlepszych rozwiązań braku odpowiednich pojazdów, i przez lata zyskały ogromną popularność wśród posiadaczy samochodów. Profesjonalna zabudowa warsztatowa polega na założeniu skrzyni transportowej (takiej samej jak choćby w samochodach chłodniczych) na przestrzeń dotychczasowo używaną do przewozu materiałów, lub też na zmianie przestrzeni transportowej z osobowego profilu na profil ładunkowy. Takie konwersje przeprowadzane są w najróżniejszych warsztatach samochodowych i firmach przewozowych, i zazwyczaj bywają szybkie i dość bezproblemowe. Większość samochodów dostawczych, zwłaszcza tych o otwartej przestrzeni transportowej która może być w całości zdemontowana, może być konwertowana na całkowicie odmienny profil, a koszty takiego zabiegu są nieporównywalnie niższe niż ceny nowego samochodu dostawczego.

Zabudowy są więc idealnym rozwiązaniem na brak pojazdów o odpowiednim profilu dla wielu różnych firm, a korzystają z niego przede wszystkim małe zakłady, posiadające kilka samochodów do dyspozycji, i nie posiadających zbyt wygórowanego budżetu. Konwersje są obecnie coraz częstszym elementem ofert wielu producentów samochodów dostawczych, i mogą być wykonywane na pojazdach fabrycznie nowych, oraz używanych.