Wydajne dyfuzory do rozpraszania dźwięków

Dyfuzor akustyczny to urządzenie zaprojektowane w celu optymalizacji rozpraszania dźwięku. Rozchodzenie się fal dźwiękowych jest znane od dawna. Pomieszczenie, bogato zdobione posągami, ornamentami i dekoracjami ściennymi, rozpraszało pole dźwiękowe.

Skuteczne wytłumienie akustyczne

polecane dyfuzory akustyczneObecnie obserwujemy trend w kierunku architektury minimalistycznej, w której większość pomieszczeń ma gołe ściany, co ma znaczący wpływ na akustykę i mogą wystąpić odbicia. Właściwe rozproszenie fal dźwiękowych ma ogromny wpływ na odbiór dźwięku. Umieszczenie stożka akustycznego wyrównuje pasmo przenoszenia pomieszczenia, ale utrzymuje dźwięk „żywy” bez znacznego skracania czasu pogłosu. Wiele osób subiektywnie stwierdza, że ​​akustycznie pomieszczenie wydaje się znacznie większe niż jest w rzeczywistości. Struktury rozpraszające muszą być wytwarzane z dużą precyzją, najlepiej przy użyciu specjalnego sprzętu. Tylko tak zbudowane panele mogą zapewnić odpowiednie parametry akustyczne, biorąc pod uwagę ich wielkość. Duży wpływ na parametry ma również materiał i wykończenie konstrukcji. Wybierając panele do pomieszczenia, oprócz określenia ich ilości i lokalizacji, należy wybrać odpowiedni typ do konkretnego zadania. Jeśli chcesz pozbyć się nadmiernego czasu pogłosu, hałasu, a nawet postrzeganego echa, najlepszym rozwiązaniem są panele akustyczne, takie jak pochłaniacze dźwięku. Absorbery sprawdzają się w biurach, studiach nagraniowych, salach konferencyjnych, kinach domowych, restauracjach i wszędzie tam, gdzie chcesz poprawić akustykę. Oprócz pochłaniania dźwięku są również polecane dyfuzory akustyczne. Panele tego typu najlepiej sprawdzają się w studiu nagraniowym, kinie domowym, sali koncertowej czy pokoju odsłuchowym. Nie musi być stosowany w biurach czy restauracjach. Panele dyfuzyjne zwykle działają na średnich i wysokich częstotliwościach.

Dzięki ciekawemu kształtowi i formie panel dyfuzyjny staje się ciekawą ozdobą pomieszczenia. Wybierając odpowiednie miejsce do zawieszenia systemu, należy przede wszystkim pamiętać, że dyfuzor musi znajdować się w odległości co najmniej jednego metra od słuchacza. Czasem ten dystans trzeba zwiększyć, a czasem zmniejszyć.