Wydajna komora hiperbaryczna

Niewiele osób sobie zdaje sprawę, że tlen, którym oddychamy w każdej sekundzie swojego życia, może też działać leczniczo. Choć oczywiście jest tu mowa o czystym, niczym niezanieczyszczonym tlenie, podawanym w odpowiednich warunkach.

Gdzie znajdziemy komorę hiperbaryczna?

komora hiperbaryczna w warszawieTlen jest nam potrzebny do życia i bierze udział niemalże w każdym procesie zachodzącym w naszym organizmie. Jeżeli go za mało przyjmujemy, to nasze komórki stają się niedotlenione, a z kolei wpływa destrukcyjnie na nasz organizm. Powietrze, którym oddychamy każdego dnia, nie dociera w każde miejsce w naszym ciele, gdyż jego ciśnienie jest zbyt niskie. Zupełnie inaczej jest w przypadku komory hiperbarycznej, w której tlen jest podawany pod trzy razy większym ciśnieniem, dzięki czemu bez problemu dociera do każdego miejsca, nawet niedotlenionych wcześniej komórek i je skutecznie pobudza. Komora hiperbaryczna w Warszawie jest dostępna w wielu klinikach leczniczych, sanatoriach, a także prywatnych gabinetach lekarskich. Zabiegi w niej prowadzone przyczyniają się poprawy stanu zdrowia pacjentów, gdyż tlenoterapia korzystnie wpływ na wiele rodzajów schorzeń. Przede wszystkim dostarcza zwiększoną ilość tlenu, poprawia krążenie krwi, wspomaga organizm w walce z infekcjami i zakażeniami, wykazuje działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne, a nawet spowalnia procesy starzenia się. W Polsce dostępne są komory hiperbaryczne jednoosobowe lub wieloosobowe, gdzie tlenoterapii może być poddawanych jednocześnie kilkanaście osób.

Pierwsze efekty zabiegów wykonywanych w komorach hiperbarycznych są widoczne już po kilku zabiegach, choć zaleca się ich wykonać od dziesięciu do nawet sześćdziesięciu. Ich ilość jest indywidualnie dobierana pod pacjenta i rodzaju jego schorzenia.