Wybór lampy art deco do mieszkania

Moda zmienia się szybciej, niż pory roku. Całe szczęście, niektóre style w ubiorze i aranżacji mieszkania są ponadczasowe i po jakimś czasie wracają do łask. Nawet te style, które wydawały nam się odrażające, mogą kiedyś powrócić – tak jak wzorzyste tapety lub różowa aranżacja łazienki w latach pięćdziesiątych. Co niedługo ma szansę powrócić?

Art deco – połączenie sztuki i dekoracji

lampy art decoStyl art deco nigdy tak naprawdę nie wyszedł z mody. Są ludzie, którym odpowiada jego specyficzna estetyka. Mówi się, że jest to idealne połączenie nowoczesności i tradycji. Art deco to meble, które w latach siedemdziesiątych miały utożsamiać futuryzm. Stąd właśnie wzięło się połączenie, które nadaje meblom wygląd jak z planu Mechanicznej Pomarańczy lub 2001: Odysei Kosmicznej. Lampy art deco, przykładowo, charakteryzują się kunsztownym wykonaniem. Nowoczesna metalowa forma nóżki łączy się z tradycyjnym szklanym wzornictwem, przywodzącym na myśl kościelne witraże. Bardzo często nóżki przybierają fantazyjne kształty, czerpiące inspirację z natury, lub przedstawiające sylwetkę człowieka przytrzymującego abażur. Art deco ma do zaoferowania ogromny wybór lamp, od tych bardziej wyszukanych do mniej ostentacyjnych, prostych lamp z abażurem. Wszystkie jednak łączy charakterystyczne dla stylu połączenie klasyki z wizją przyszłości. Taka lampa może sprawdzić się jako pojedyncza dekoracja, znacznie lepiej jednak odnajdzie się w kompozycjach nawiązujących całością do stylu art deco.

Czerpanie inspiracji z przeszłych stylów nie zniknie tak prędko. Historia ma nam do zaoferowania wiele różnych rozwiązań, wśród których każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Styl art deco jest dla tych, którzy przy inspiracji przeszłością nie boją się wybiegać w przyszłość.