Właściwości masła kokosowego

Wiadomym jest, że masło kokosowe ma szerokie zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce. Jest to uniwersalny produkt, który może być spożywany, ale także może służyć jako kosmetyk. Doskonale nadaje się do pielęgnacji włosów i skóry, wyróżnia go piękny zapach, a także niezwykły smak. Masło kokosowe jest pozyskiwane z miąższu orzecha palmy kokosowej, jest gęste i twardnieje w niższych temperaturach. Czy rzeczywiście jest zdrowe?

Możliwe zastosowania masła orzechowego

masło kokosowe onlineWarto wiedzieć, że masło kokosowe może zostać wykonane z oleju kokosowego albo z wiórków kokosowych. Sam miąższ z orzecha kokosowego jest smaczny i zdrowy, ma również właściwości pielęgnacyjne. Doskonale oddziałuje na skórę i włosy, a zrobione z niego masło kokosowe zawiera witaminę A, E i witaminy z grupy B. Nie brakuje w nim również kwasu foliowego, żelaza, magnezu, wapnia czy cynku. Masło kokosowe również działa antyoksydacyjnie ze względu na zawartość przeciwutleniaczy i neutralizuje wolne rodniki. Jeżeli chcemy kupić masło kokosowe online zrobimy to szybko i wygodnie. Niewiele osób wie, że zastosowanie masła kokosowego na włosy jest skutecznym sposobem zabezpieczenia ich przed działaniem promieniowania UV, skrajnymi temperaturami czy zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu. Najpopularniejsze jest jednak zastosowanie masła kokosowego w kuchni.

Ze względu na swój smak i zapach masło kokosowe świetnie sprawdza się jako dodatek do potraw na słodko, w szczególności do deserów. Nadaje się też do smażenia ze względu na wysoki punkt dymienia. Olej kokosowy jest jednym z najzdrowszych tłuszczów, dlatego warto po niego sięgać regularnie. Natomiast masło kokosowe stosowane wewnętrznie wykazuje właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne oraz antywirusowe, przeciwdziała powstawaniu próchnicy.