autobus

Warto odwiedzić Barcelonę

Weekendowy albo kilkudniowy wyjazd do wielu miejscowości to coraz popularniejsza forma turystyki. Można odpocząć, ale przede wszystkim pozwiedzać i poznać kulturę innych państw oraz regionów. My ostatnio zdecydowaliśmy się odwiedzić Barcelonę.

Z lotniska busem do Barcelony

autobusNa wyjazd do stolicy Katalonii zdecydowaliśmy się z kilku względów. Po pierwsze, jeszcze nie byliśmy w tym mieście. Po drugie, to miejsce, które kusi klimatem, zabytkami czy plażą. Po trzecie wreszcie, łatwo dotrzeć do Barcelony, przede wszystkim samolotem. Planowanie zaczęliśmy właśnie od znalezienia odpowiadających nam połączeń lotniczych. Jest ich sporo, udało się zabukować loty w takich terminach, że w Katalonii mieliśmy spędzić w sumie niecałe cztery dni. To może niezbyt dużo, biorąc pod uwagę liczbę miejscowych atrakcji, ale wystarczająco, aby zobaczyć najważniejsze miejsca. Loty zarezerwowane, a więc przy okazji poszukaliśmy możliwości dotarcia z lotniska do centrum. Samolotu bowiem lądował w Gironie, czyli miejscowości trochę oddalonej od Barcelony. Możliwości dojechania do centrum jest sporo. Jeśli chodzi o girona airport bus dowiezie nas do miasta, a w dniu powrotu odwiezie z powrotem na lotnisko. Wystarczy tylko zasygnalizować taką chęć podczas kupowania biletu albo zapytać kierowcę o możliwość przejazdu w drugą stronę. Do Barcelony dojedzie się również taksówką czy koleją. A potem pozostaje już zameldowanie się w hotelu i zwiedzanie. Hotel znaleźliśmy niedaleko centrum, więc wszędzie było stosunkowo blisko, nawet biorąc pod uwagę wielkość miasta.

Atrakcje Barcelony? Jest ich naprawdę mnóstwo. Ustaliliśmy program zwiedzania i każdy dzień mieliśmy zapełniony od rana do wieczora. Na miejscu na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. I kto wie, czy nie będziecie wracać do tego miasta w przyszłości.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *