Wakacje w zachodniopomorskim

Nie mieszkając w województwie zachodniopomorskim można pomyśleć, że nie jest to ciekawe miejsce pod względem rozrywki dla młodych ludzi. Oczywiście jest ono bogate w historyczne zabytki w wielu miastach, które zdecydowanie warto odwiedzić. Wbrew tej opinii, w Koszalinie można znaleźć wiele świetnych atrakcji turystycznych.

Turystyczne rozrywki w Koszalinie

wyjątkowe atrakcje - koszalinKoszalin często nie jest pierwszym wyborem, gdy myślimy o wakacyjnym wyjeździe. Mimo tego, co roku wiele turystów nie tylko z Polski odwiedza to miasto. Jest ono położone blisko morza Bałtyckiego, więc turyści często korzystając z okazji bycia na wybrzeżu, robią jednodniowe czy weekendowe wycieczki właśnie w tym kierunku. Co ciekawego można robić więc w Koszalinie? Przede wszystkim centrum miasta słynie z klimatycznych i ciekawych klubów oraz barów. Można wybrać się na imprezę czy spędzić miło wieczór w klimatycznej restauracji. Jeśli chodzi o naprawdę wyjątkowe atrakcje – Koszalin może zagwarantować parę miejsc, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo popularną atrakcją, z której mogą skorzystać również małe dzieci, jest papugarnia i motylarnia w Koszalinie. Można tam poznać przepiękne, egzotyczne zwierzęta z bliska, co na pewno zachwyci naszych podopiecznych. Do atrakcji dla całych rodzin zalicza się również park wodny ze spa. Liczne wodne atrakcje z pewnością rozpieszczą zarówno nasze dzieci, jak i samych dorosłych.

Koszalin jest więc miejscem, gdzie można spędzić czas aktywnie, ale też zwolnić i relaksować się w parkach wśród natury. Każdy znajdzie coś dla siebie w tym mieście – zaczynając od muzeum, poprzez liczne zabytkowe pomniki i Skansen Kultury Jamneńskiej, aż po atrakcje z nutką adrenaliny, czyli park linowy czy lot helikopterem z widokiem na morze Bałtyckie.