Szyby w wieżowcach oklejone są specjalną folią

W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku do Naszego kraju dotarła moda na wysokie budynki zwane popularnie wieżowcami. Nasze wieżowce w porównaniu z tymi budowanymi za oceanem wyglądają jak małe domki, ale nie zmienia to faktu, że w ostatnich latach budujemy ich coraz więcej. Dzisiaj możemy się pochwalić budynkami o wysokości przekraczającej dwieście metrów.

Oklejone szyby są bezpieczniejsze

sprawne oklejanie szybKażda szyba w wieżowcu jest oklejona specjalną folią. W niektórych wysokich budynkach można łatwo zauważyć, że szyby mają kolory czerni lub grafitu. Nawet jeśli szyba nie wyróżnia się kolorem to z całą pewnością też jest oklejona folią. Dlaczego tak właśnie się robi? Ponieważ oklejone szyby są po prostu bezpieczniejsze. Każdy inwestor budujący wieżowiec doskonale wie jak istotne jest znalezienie wykonawcy oferującego sprawne oklejanie szyb. Folia, którą okleja się szyby w wieżowcach, ma właściwości antywłamaniowe. Zabezpiecza również znajdujących się wewnątrz ludzi przed przypadkowym rozbiciem szyby na kawałki. Wysokie budynki w słoneczne dni bardzo mocno się nagrzewają. Dlatego najwyższe wieżowce mają szyby w ciemnym kolorze. Taka ciemna folia działa dokładnie tak samo jak rolety. Ogranicza do minimum wpływ nasłonecznienia na temperaturę w pomieszczeniach. Największe korzyści przynosi to na najwyższych kondygnacjach budynku, gdzie nasłonecznienie jest tak na prawdę największe. No i oczywiście folia nadaje oknom eleganckiego wyglądu.

Folie, którymi okleja się szyby w wieżowcach, zapobiegają ich rozbiciu na kawałki. Jeśli cokolwiek w taką szybę uderzy to nie wypadnie ona na zewnątrz ani nie wpadnie do środka. Ma to bardzo ważne znaczenie dla osób przemieszczających się zarówno w środku jak i na zewnątrz. Folia ma również właściwości przeciwsłoneczne, dzięki czemu ogranicza nagrzewanie się pomieszczeń.