Szybkie czyszczenie suchym lodem

Z usług firm sprzątających korzystają nie tylko firmy, ale coraz częściej także osoby indywidualne. Również ma to miejsce w przypadku firm czyszczących, które sięgają po różne metody, sprawdzające się przy meblach, materacach czy tkaninach.

Z czego się składa suchy lód? 

czyszczenie powierzchni suchym lodem warszawaJeszcze do niedawna, do czyszczenia dywanów, mebli, materaców czy różnych tkanin i płaskich powierzchni, stosowane były odkurzacze piorące na sucho i mokro. Kiedy było to możliwe, to likwidowana zabrudzenia ręcznie, jednakże są też takie, które ciężko usunąć, ponieważ są stare lub głęboko wniknęły w powierzchnię. W takim przypadku może się sprawdzić czyszczenie powierzchni suchym lodem Warszawa jest miejscowością, w której taką usługę przeprowadza przynajmniej kilkanaście firm. Przeważnie stosowana ona jest do czyszczenia zabytków, usuwania farby, pleśni czy wszelkich zanieczyszczenia nagromadzone przez lata. Zaletą czyszczenia suchym lodem jest to, iż nie pozostawia on na powierzchniach żadnych śladów takich jak pęknięcia, rysy czy wżery. W związku z tym można nim czyścić marmur, szkło czy onyks. Do produkcji suchego lodu używa się tylko octanu sodu, który można dziś bez kłopotu kupić w internecie oraz wody. Do gotującej się wody należy wlać octan i gotować do momentu aż ulegnie całkowitemu rozpuszczeniu. Następnie przelać do naczynia i po wystudzeniu włożyć do lodówki. Niewykorzystany suchy lód ulega sublimacji w pojemniku, czyli zamienia stan stały w gazowy, z pominięciem stanu ciekłego. Suchy lód równie dobrze można kupić w sieci.

Czyszczenie suchym lodem jest bardzo skuteczne, gdyż świetnie sobie radzi ze starymi i trwałymi zabrudzeniami. W związku z dużym zainteresowaniem tą metodą, coraz więcej firm czyszczącym inwestuje w zakup maszyny do tego zadania.