System smart home dla deweloperów

Choć technologia inteligentnego domu jest coraz powszechniej dostępna oraz prosta w obsłudze, narosło na jej temat wiele mitów. Nie jest to jednak słuszne, ponieważ takie rozwiązanie powoduje, iż mieszkanie w domu jest znacznie bardziej wygodne, bezpieczne oraz dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Zamontowany system całościowo może zarządzać instalacjami oraz urządzeniami, bądź ich poszczególnymi elementami.

Zalety stosowania systemu smart home

deweloper smart homeOsoby decydujące się na skorzystanie z oferty smart home, możliwe jest zdalne albo automatyczne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, osłonami okiennymi czy systemem AGD. Oprócz tego możliwe jest sterowanie systemem audio-wideo, alarmem, a także bramami wjazdowymi i systemami nawadniania ogrodu w przypadku mieszkańców domów. Jeżeli interesuje nas profesjonalny deweloper smart home może zachęcać klientów. W praktyce dla wielu osób barierą przed wyborem technologii inteligentnych domów są stereotypy, które wynikają przede wszystkim z niewielkiej znajomości takich rozwiązań. Z tego powodu warto obalić mity, aby przekonać się, że jest to ogromne udogodnienie. Pierwszym mitem jest fakt, że smart home jest drogim rozwiązaniem. Kojarzy się on ze sporą inwestycją, która pochłania znaczny budżet, przez co klienci obawiają się, że mieszkanie czy dom od dewelopera będą znacznie droższe. W rzeczywistości koszt instalacji systemu może wynosić w granicach 5% wartości nieruchomości. Inwestycja ta jednak zwraca się w formie niższych rachunków za ogrzewanie czy za prąd.

Kolejny mit dotyczy tego, że nowoczesne systemy mogą być instalowane tylko w dużych domach. W rzeczywistości system ten sprawdzi się również w mieszkaniach, a nawet w kawalerkach. Wiele osób obawia się, że obsługa smart home jest trudna, w rzeczywistości powinien sobie z nią poradzić każdy. Systemem tym można bowiem sterować zarówno przy pomocy konwencjonalnych przełączników, jak i zdalnie za pomocą specjalnej aplikacji.