Sprawdzone komory baryczne

Wiele osób słyszało o komorach hiperbarycznych, ale niewiele osób wie na czym polega ich działanie. Warto mówić o nich, ponieważ zostały stworzone do prowadzenia tlenoterapii, będącej wszechstronną metodą lecznicza wielu schorzeniach.

Ile kosztuje zabieg w komorze hiperbarycznej?

poznań - solidna komora hiperbarycznaLekarze specjaliści od chorób układu oddechowego coraz, częściej kierują pacjentów na terapię tlenową, która jest jedną z niewielu o tak wszechstronnym działaniu leczniczym. Mogą z niej korzystać nie tylko osoby dorosłe, ale także dzieci. Co prawda znajdują się Polsce przedszkola, które mają na wyposażeniu komorę hiperbaryczną, z której mogą korzystać podopieczni, ale jest ich bardzo niewiele. Przeważnie znajdują się one w specjalistycznych szpitalach, centrach szkoleniowo – sportowych  dla sportowców czy też w ośrodkach rehabilitacyjnych. W mieście Poznań – solidna komora hiperbaryczna jest dostępna w kilku miejscach. Przede wszystkim można znaleźć kilka modeli tychże komór, jednakże najpopularniejsze są trzy : jednopokojowe, dwuosobowe i wieloosobowe, które mogą pomieścić nawet kilkunastu pacjentów. Ich sposób działania jest zawsze taki sam, czyli osoby znajdujące się wewnątrz są szczelnie zamykane w przestrzeni komory barycznej, do której jest wpuszczany czysty tlen, pod trzy razy wyższym ciśnieniem niż atmosferyczne. To właśnie dzięki temu, trafia on do naszego organizmu w znacznie większej ilości, pokonując barierę przenikalności. W normalnych warunkach nie bylibyśmy w stanie się dotlenić w takim stopniu jak pod czas zabiegu tlenoterapii dlatego też jest to bardzo skuteczny zabieg.

Bez względu, do której komory hiperbarycznej pójdziemy, to zawsze efekt końcowy będzie taki sam, ponieważ działają na identycznej zasadzie. Tlenoterapia ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie, a do tego jest naturalna i dostępna dla każdego.