Skuteczne odnawianie dachów

Nie da się ukryć, że z biegiem czasu każdy dach znacznie straci na estetyce. Wynika to w dużym stopniu z tego, że jest on stale narażony na działanie niezbyt korzystnych warunków atmosferycznych. Warto też nadmienić, że powierzchnia dachu ma również styczność z dużą dawką promieniowania ultrafioletowego, które może doprowadzić do matowienia oraz zmiany koloru farby na dachu.

Czyszczenie i malowanie dachówek

renowacja dachówki mielecTrzeba przyznać, że obecnie materiałem najczęściej wykorzystywanym do pokrywania dachów jest blachodachówka lub też blacha falista. Te materiały są w dużym stopniu odporne na wpływ różnych szkodliwych czynników. Jednak wielu z nas posiada na swoim domu również poszycia z innych materiałów. W szczególności często spotykać można dachy pokrywane dachówkami. Te materiały są dość znacznie podatne na uszkodzenia przez warunki atmosferyczne. Również kolor dachówek znacznie może się zmieniać. Warto więc pomyśleć o rozwiązaniu jakim jest efektywna renowacja dachówki Mielec jest zaś jednym z tych miast, w którym bardzo łatwo znaleźć możemy sprawdzonych fachowców specjalizujących się w takich zadaniach. Początkowo konieczne jest dokładne wyczyszczenie każdej dachówki. Do tego zadania można wykorzystać różne rozwiązania ale najczęściej stosuje się po prostu myjkę ciśnieniową. Drugim zaś etapem jest nałożenie pierwszej warstwy farby pozwalającej na ochronę dachówki oraz jej odnowienie.

Farbę stosowaną do renowacji dachówek nakładać można na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest metoda tradycyjna polegająca na nakładaniu farby przy użyciu pędzli oraz wałków malarskich. Z racji, że jest to jednak sposób dość czasochłonny oraz wymagający dużego nakładu pracy to stosuje się częściej pistolety malarskie gdzie farba nakładana jest pod dużym ciśnieniem.