Rodzaje herbat – jaką wybrać dla siebie?

Na rynku można spotkać wiele rodzajów herbat. Są herbaty czarne, zielone, biała, czerwona, różnego rodzaju i w różnych kombinacjach herbaty owocowe. Można znaleźć także herbaty przeznaczone dla osób z nadciśnieniem, różnymi chorobami, dla osób starszych, a także dla kobiet w ciąży i mam karmiących.

Jaką herbatę wybrać?

najlepsza zielona herbataZe względu na ich różnorodność warto znać różne smaki herbat. Jednak każdy z nas zwykle ma swoją ulubioną herbatę. Moją ulubioną herbatę. Moją ulubioną jest herbata zielona. Dla mnie najlepsza zielona herbata to taka klasyczna, dość mocna i najważniejsze bez żadnych dodatków smakowych w postaci pigwy, cytryny, jaśminu itp. Uwielbiam delikatną goryczkę zielonej herbaty, jej ciekawy i nietypowy smak. Nawet mam do niej ulubiony kubek, w którym ta herbata smakuje mi najbardziej. Herbaty można kupować zarówno w marketach czy osiedlowych sklepach, jak i w typowych herbaciarniach. To właśnie w tych drugich można znaleźć te najlepsze, z najlepszych i wyselekcjonowanych liści i krzewów. Tam też możemy znaleźć wiele rodzajów herbat zielonych, jeżeli nie mamy swojej ulubionej możemy kupić kilka w mniejszej ilości i w domu popróbować i odnaleźć ten najlepszy dla nas aromat. Tam też dokładnie dowiemy się jak powinno zaparzać się zieloną herbatę, żeby była ona dobra nie powinno zaparzać się jej we wrzątku, a w temperaturze ok 80 stopni Celsjusza.

Każdy z nas ma swoją ulubioną herbatę, dla mnie jest to herbata zielona. Aby była jak najlepsza powinna kupuję ją w sprawdzonej herbaciarni, a także pilnuję aby była parzona w odpowiedniej temperaturze, a także aby była parzona odpowiednio długo. Wówczas mogę się cieszyć pyszną herbatą każdego dnia i o każdej porze. Często taką herbatę parzy się nie jeden raz, a około 3 razy, dzięki temu mogę się cieszyć jej smakiem dłużej.