Rodzaje elektrycznych pojazdów

 

Rynek pojazdów elektrycznych z każdym rokiem się poszerza i dochodzą do listy nowe modele, które pod względem jakości, wyprzedzają poprzednie. Znajdziemy pojazdy klasyczne, takie jak samochody czy skutery, ale także pojazdy dla inwalidów.

Jaki wybrać pojazd dla osoby niepełnosprawnej?

elektryczne pojazdy dla niepełnosprawnychDla osób, które mają znaczne kłopoty z samodzielnym poruszaniem się, zwykła wizyta w sklepie czy u lekarza może być sporym wyzwanie. Dlatego też korzystają z przeróżnych urządzeń i pojazdów, które dają im możliwość na szybsze i skuteczniejsze przemieszczanie się. Elektryczne pojazdy dla niepełnosprawnych, to przede wszystkim wózki i skutery elektryczne. Są one dostosowane do wymagań osób niemogących się poruszać o własnych siłach. Ręczne wózki inwalidzkie wymagają dużo siły w rękach i wprawy w poruszaniu się po mieście, dlatego nie każdy sobie na nich radzi. Znacznie lepsze są elektryczne wózki, gdyż jedyne co musi robić osoba niepełnosprawna, to kierować nim za pomocy specjalnego joysticka. Może on jechać z maksymalną prędkością do sześciu kilometrów na godzinę, w zależności od wyboru modelu. Pojechanie na nim do odległej przychodni czy urzędu może być niepraktyczne. W takiej sytuacji lepiej się sprawdzają skutery elektryczne dla inwalidów, które przede wszystkim mogą się poruszać znacznie szybciej, czyli z prędkością nawet piętnastu kilometrów na godzinę. Działają na podobnej zasadzie jak klasyczne skutery, ale mają inny wygląd. Inwalida siedzi na wygodnych fotelu z regulacją wysokości i kąta nachylenia.

Ceny pojazdów dla osób niepełnosprawnych są mocno zróżnicowane. Zależą przede wszystkim od producenta, wybranego rodzaju i modelu oraz od wyposażenia. Najtańszy pojazd kupimy już za niecałe dwa tysiące złotych w sklepie ze sprzętem medycznym.