scena estradowa

Profesjonalne przygotowanie sceny estradowej

Bardzo popularne wydarzenia gromadzące dużą publiczność takie jak festiwale czy koncerty wymagają odpowiedniego przygotowania zaplecza pod względem sprzętu i inscenizacji scenicznej. Wykonanie tego może się wydawać dość łatwe jednak tak naprawdę jest o wiele bardziej skomplikowane niż się może wydawać.

Jak wygląda przygotowanie scen estradowych?

scena estradowaEkipy zajmujące się przygotowaniem estrady mają tak naprawdę pełne ręce roboty. Pracują w ich składzie specjaliści od dźwięku i scenografii koncertowych, którzy mają z reguły za sobą bogate doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach. Samo złożenie konstrukcji sceny jest już dużym przedsięwzięciem budowlanym wymagającym pracy ciężkiego sprzętu i wielu monterów. Co więcej sceny estradowe muszą być wykonane w możliwie jak najkrótszym czasie, zwłaszcza podczas trasy koncertowej, gdzie nigdy nie ma zbyt wiele czasu na jej przygotowanie i złożenie. Montowanie estrady to tylko połowa sukcesu. Duży wpływ na udane występy na scenie ma poza tym także sposób jej przygotowania przez scenarzystów, którzy wprawdzie dysponują obecnie bogatą paleta efektów, ale muszą je przygotować w taki sposób aby nie tworzyło to efektu chaosu, tylko tworzyło zgraną całość. Oczywiście każdy koncert, czy występ nie może się odbyć bez dźwięku i tutaj najbardziej odpowiedzialna funkcja w zespole jaką pełnią specjaliści od dźwięku. Muszą oni zadbać o odpowiednie nagłośnienie i przygotowanie specjalistycznego sprzętu.

Po wykonaniu całości praca się jeszcze nie kończy, gdyż zazwyczaj przez cały występ ekipa musi być gotowa i na bieżąco reagować na to co dzieje się na scenie. Jest to oczywiście dość stresująca praca w ciągłym napięciu i nie każdy się do tego nadaje. Dlatego takie ekipy tworzą ludzie z pasją, którzy odnajdują się w tym zawodzie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *