Praktyczny zlewozmywak granitowy

 

Dobry zlew w kuchni jest bardzo ważnym elementem wyposażenia, ponieważ korzysta się z niego każdego dnia. Myjemy w nim produkty spożywcze, brudne naczynia po posiłkach, czy ręce przed przystąpieniem do gotowania. Największy ich wybór znajdziemy w sklepach z wyposażeniem kuchni. 

Jak wybrać najlepszy zlew do kuchni?

zlewozmywak granitowy jednokomorowyWybierając się na zakupy do sklepu z wyposażeniem kuchni, trzeba mieć głowę pełną pomysłów i nieco gotówki w kieszeni. Bowiem pomysły będą nam potrzebne, by do minimum ograniczyć wybór, a gotówka poszerzy spektrum działania. W sprzedaży znajdziemy przynajmniej kilkanaście modeli zlewozmywaków wykonanych ze stali nierdzewnej, granitu, czy kamienia. Natomiast najpopularniejszymi z nich są zdecydowanie te drugie. Znajdziemy je w różnych zestawach kolorystycznych, kształtach i rozmiarach. Zlewozmywak granitowy jednokomorowy doskonale nadaje się nie tylko do małych kuchni, bowiem przy dobrze zaprojektowanym wnętrzu może stać się nawet centralnym punktem większej kuchni. Jednokomorowy zlew może mieć też różną głębokość, toteż można w nim bez problemu umyć większą ilość naczyń. Koszt zlewozmywaków granitowych nie jest niski, natomiast płacimy nie tylko za estetykę i jakość wykonania, ale przede wszystkim za bardzo solidny materiał, który będzie nam służył przez długie lata. Zatem zakup zlewozmywaka z granitu bardziej należy traktować jako inwestycje, a nie standardowy zakup. Zlewy z granitu znajdziemy w sklepach internetowych, ale także w salonach stacjonarnych.

Granit jest materiałem bardzo wytrzymałym, odpornym na zarysowania, uderzenia, a także negatywne działanie wody połączonej z detergentami i środkami czyszczącymi. Wszystkie zabrudzenia powstałe z tego rodzaju zlewozmywaka schodzą błyskawicznie, a brud nie osadza się na powierzchni.