Praktyczne pieluchy tetrowe

Narodzinom dziecka towarzyszy na pewno ekscytacja i oczekiwanie, które później zamieni się w troskę i miłość. Na ten moment każda mama przygotowuje się jeszcze na wiele tygodni przed porodem, aby wszystko było gotowe na czas.

Kiedy przydają się pieluszki tetrowe?

Pieluchy tetrowe koloroweWyprawka dla noworodka czy niemowlaka zawiera mniej więcej te same produkty i akcesoria. Na pewno nie może w niej zabraknąć wózka, łóżeczka czy ubranek, ale równie ważne są produkty, które pomagają w wielu sytuacjach. Do takiej kategorii można zaliczyć pieluchy tetrowe kolorowe, które dostępne są w kilku rozmiarach. Wykonane są z bawełny o specjalnym, luźnym splocie, przez co są lekkie i przewiewne. Tetra świetnie chłonie wodę i pozwala skórze oddychać, dlatego też jest polecana dla maluszków. Pieluszki ą wielorazowe, zatem wystarczy ich kupić kilka – kilkanaście sztuk, aby służyły przez wiele miesięcy. Najczęściej pieluchy tetrowe mają rozmiar siedemdziesiąt na sześćdziesiąt i świetnie się sprawdzają jako alternatywne prześcieradło na przewijaku, lekkie okrycie w ciepłe dni czy też jako praktyczny materiał, który zawsze mamy pod ręką, aby wytrzeć maluchowi buzię i rączki po posiłku. Pieluszki z uwagi na materiał i jego gramaturę, szybko schną i można je prać nawet w temperaturze sześćdziesięciu stopni Celsjusza. Równie dobrze mogą służyć jako chłonny wkład do pieluszek wielorazowych. Rodzice przeważnie kupują klasyczne białe pieluszki tetrowe bo bardzo niewiele kosztują, ale znajdziemy także wiele kolorowych modeli.

Przeciętnie za białą pieluchę tetrową trzeba zapłacić około złoty pięćdziesiąt, natomiast za kolorową o pięćdziesiąt groszy więcej. Kupimy je w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt oraz w internecie. Bez wątpienia jest to jeden z najpopularniejszych produktów dla maluchów.