Poszukiwania poduszek do legowiska dla psa

Od kilkunastu lat miałam w domu cudownego pieska. Niestety, miał on już swoje lata, a co za tym idzie, również problemy zdrowotne. Ze względu na problemy ze stawami i mięśniami był on bardzo wrażliwy na twarde powierzchnie. Nawet jego legowisko wykonane z pianki, było dla mnie zbyt twarde i niekomfortowe. Weterynarz zasugerował, żebym kupiła mu specjalną poduszkę do legowiska.

Zalety miękkich poduszek do legowiska dla psów

poduszka do legowiska dla psaTaką poduszkę bez problemu dostałam w pobliskim sklepie zoologicznym. Zdecydowałam się ją od razu zakupić, ponieważ była dostępna w bardzo niskiej, atrakcyjnej cenie, a do tego była wysokojakościowa. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że poduszkę można prać w pralce, nawet w temperaturze do czterdziestu stopni Celsjusza, dzięki czemu utrzymanie jej w czystości nie sprawia problemów. Nawet po wielu praniach poduszka nie traci swoich właściwości. Poduszka do legowiska dla psa wypełniona jest miękkim granulatem z pianki poliuretanowej. Takie wypełnienie świetnie sprawdza się przy starszych i schorowanych pieskach. Jest bowiem gwarancją, że poduszka dopasuje się do ciała zwierzaka i nie będzie go w żadnym miejscu uwierała. Wierzchnia część wybranej przeze mnie poduszki do legowiska była wykonana z wodoodpornego i trwałego materiału, hipoalergicznego i przyjaznego zwierzętom. Był on na tyle trwały, że niwelował ryzyko przegryzienia, a także przetarcia poduszki w wyniku długiego użytkowania.

Już wkrótce przekonałam się, że to był naprawdę świetny wybór. Przede wszystkim dlatego, że mój pies bardzo szybko zaakceptował nową poduszkę i od teraz chętniej korzystał ze swojego posłania. Było mu bowiem miękko i wygodnie. Dodatkowo jest ona higieniczna i można z łatwością utrzymać ją w czystości. Tę lekką poduszkę można bez problemu przenosić. Dobrze sprawdza się też w podróży z psem.