Poszukiwania leczniczych kąpieli dla psów

Od pewnego czasu mój pies cierpiał na problemy skórne. Od weterynarza dowiedziałam się, że oprócz tabletek warto poddawać go pielęgnacyjnym i leczniczym kąpielom. Mój pies należał do rasy psów długowłosych. W przypadku takich psów warto decydować się na takie kąpiele, nawet gdy zwierzę nie cierpi na problemy zdrowotne. Mają one bowiem działanie profilaktyczne.

Zapisałam swojego psa na leczniczą kąpiel pielęgnacyjną

przyjemne lecznicze kąpiele dla psówW przypadku problemów skórnych u psów, takich jak łojotokowe zapalenie skóry, należy zdecydować się na kąpiele z użyciem specjalistycznych preparatów weterynaryjnych. Dowiedziałam się, że najlepiej jest zapisać psa na kąpiel do specjalnego salonu pielęgnacyjnego, gdzie zajmie się tym specjalista. Zadba on bowiem nie tylko o to, aby kąpiel była dokładna, ale także przyjemna i bezpieczna dla zwierzęcia. Postanowiłam wobec tego nie zwlekać. Zapisałam mojego psa do specjalisty, który oferował między innymi przyjemne lecznicze kąpiele dla psów. Bardzo szybko przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Przede wszystkim dlatego, że kąpiel odbyła się z użyciem wysokiej jakości preparatów leczniczych, które były zalecane przez mojego weterynarza. Wspomogły one w znaczny sposób leczenie mojego psa. Dodatkowo w salonie zadbano o to, aby woda miała odpowiednią temperaturę dla zwierzaka i nie dostała się mu do pyska czy oczu.

Była ona połączona z profesjonalnym masażem całego ciała. Dzięki temu pies zapamiętał ją jako naprawdę bardzo przyjemną. Po kąpieli i masażu jego sierść została bardzo dokładnie wysuszona i wyszczotkowana. Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się tak szybko znaleźć fachowca, który zajmuje się taką pielęgnacją psów, a przy tym ceny jego usług są naprawdę przystępne i nie obciążyły mojego budżetu domowego.