Polecane zabezpieczenia ppoż

Budynki mogą być budowane na różne sposoby, z zastosowaniem przeróżnych materiałów budowlanych. Najczęściej są one wykonywane z cegły i betonu, a także drewna. Jednakże dotyczy to budynków mieszkalnych, które mają nieco inne wymagania niż obiekty biurowe.

Gdzie montowane są zabezpieczenia przeciwpożarowe?

niedrogie zabezpieczenia ogniochronne konstrukcji stalowychBudynki, które przeznaczone są na biura czy też lokale sprzedażowe, w obecnych czasach są najczęściej budowane w dużej mierze ze stali. Przede wszystkim, dotyczy to ich konstrukcji, która jest znacznie lżejsza, łatwiejsza i szybsza w budowie. Choć trzeba zaznaczyć, że stal, w porównaniu do cegły, jest znacznie mniej odporna na działanie wysokich temperatur. To z kolei oznacza, że konieczne są specjalne zabezpieczenia, chroniące konstrukcję przed działaniem pożaru. Jak wiadomo takich sytuacji nie da się przewidzieć, a zabezpieczenia są w stanie uchronić budynek przed wybuchem pożaru lub znacznie zminimalizować ewentualne straty. Niedrogie zabezpieczenia ogniochronne konstrukcji stalowych są dziś obowiązkowym elementem w takich budynkach. To dzięki nim osoby przebywające w budynku mogą się czuć bezpiecznie. Momentem krytycznym dla Stali jest temperatura około 600 stopni Celsjusza, po przekroczeniu której stal traci swoje właściwości i może stanowić zagrożenie dla otoczenia oraz osób przebywających wewnątrz obiektu. Profesjonalne zabezpieczenia ogniochronne sprowadzają się do zastosowania farb pęczniejących czy też odpowiednich płyt, którymi obudowuje się stalowe elementy konstrukcji.

Na tego typu zabezpieczenia, odpowiednim momentem ich wykonania jest etap budowy lub też wykańczania budynku. Sposób nałożenia takiej farby jest identycznie jak w przypadku zwykłej, której używa się wewnątrz pomieszczeń na ścianach. Ich zastosowanie jest koniecznością ze względu na obowiązujące przepisy.