Płyty PIR do ocieplania

Mówiąc na temat ocieplania dachów często obecnie schodzi się na temat związany z pianką poliuretanową. Jednak oprócz niej istnieje pewien ciekawy materiał, który również zasługuje na uwagę. Mowa tutaj o specjalnych płytach warstwowych, które można zastosować już nie tylko na dachach od ich wewnętrznej strony. Płyty warstwowe tworzone są z użyciem pianki PIR.

Skuteczne ocieplanie płytami PIR

płyta warstwowa pirZatrzymywanie ciepła w pomieszczeniach to bardzo ważna kwestia z kilku powodów. Przede wszystkim dzięki temu będzie można oszczędzać bo przy ocieplonym budynku ponosi się o wiele mniejsze koszty związane z ogrzewaniem. Natomiast drugą bardzo ważną kwestią jest to, że domy ocieplone są chronione przed ewentualnym występowaniem wilgoci. Ostatnimi czasy zaczęto coraz częściej stosować w ocieplaniu materiał jakim jest płyta warstwowa PIR. Materiał ten powstaje z kilku składników ale najważniejszym jest poliizocyjanuran, który nadaje płycie odpowiednie właściwości. Jedną z nich jest to, że płyty te są odporne na wpływ ognia. Zanim zaczną one być dotykane przez pożar to właściciel nieruchomości będzie miał sporo  czasu na działanie. Warto też wspomnieć, że nawet po pożarze często takie płyty jeszcze nadają się do użytku i świetnie spełniają swoje zadanie. Ważną kwestią jest też to, że płyty PIR skutecznie chronią przed wilgocią. 

Jeśli w naszym domu zastosujemy płyty PIR to można będzie cieszyć się zarówno świetną izolacją w czasie zimy jak również i latem. Zimą ciepło będzie zatrzymywane wewnątrz budynku. Natomiast w czasie lata płyty PIR sprawią, że upał nie będzie nam doskwierał. Inwestując w płyty warstwowe możemy więc mieć pewność, że inwestujemy w naprawdę dobry jakościowo materiał, który w naszym domu sprawdzi się naprawdę świetnie.