Ozdobna miska ceramiczna? Cena może czynić cuda!

Naczynia wykonywane z gliny towarzyszą nam od zamierzchłych czasów. Wypalanie gliny były dla dawnych pokoleń procesem zupełnie zmieniającym rzeczywistość. Od tego momentu możliwe było przechowywanie surowców w dużych i całkiem szczelnych pojemnikach wykonanych z naturalnych materiałów. 

Jak produkuje się miski ceramiczne? 

miska ceramiczna cenaJednopaleniskowy wyrób ceramiczny wykonany z białej gliny to nic innego jak towność takiego zakupu zależy od doświadczenia osoby zajmującej się tego typu zajęciem oraz rozmiarem miski. Zazwyczaj ceny oscylują od 20 zł do dwu-, trzystu złotych. Produkty wykonywane maszynowo utrzymują swoją niższą, rynkową cenę. Proces produkcji rozpoczynamy w piecach tunelowych, komorowych oraz grafitowych. Sekretem dobrego wypalenia jest odpowiednia temperatura oraz możliwość jej utrzymywania na odpowiednim poziomie. W zależności od produkowanego materiału oraz oczekiwań producenta temperatura wypalania waha się pomiędzy 900°C, a 2000°C. Proces, o którym mowa pozwala na usunięcie zbędnej wody, którą nagromadziła glina w trakcie tworzenia miski oraz utwardzenie całego przedmiotu. Czasami gotowy już produkt pokrywa się szkliwem od wewnętrznej strony, bądź obu w celu stworzenia powierzchni przyjemniej do konsumpcji posiłków. 

Nowoczesne produkty ceramiczne są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, nawet produkty wykonywane ręcznie pokrywane są atrakcyjnymi grafikami oraz wysokiej jakości farbami. Szeroki wybór wśród dostępnych tekstur i wzorów pozwala na dobranie odpowiednich misek zdobiących nasze stoły.