Ozdobna miska ceramiczna? Cena może czynić cuda!

Naczynia wykonywane z gliny towarzyszą nam od zamierzchłych czasów. Wypalanie gliny były dla dawnych pokoleń procesem zupełnie zmieniającym rzeczywistość. Od tego momentu możliwe było przechowywanie surowców w dużych i całkiem szczelnych pojemnikach wykonanych z naturalnych materiałów. 

Jak produkuje się miski ceramiczne? 

miska ceramiczna cenaJednopaleniskowy wyrób ceramiczny wykonany z białej gliny to nic innego jak miska ceramiczna Cena takiego wyrobu jest uzależniona od tego, w jaki sposób przebiega proces produkcyjny, oraz czy wykonuje się je w tradycyjny sposób. Znane są wyroby wykonywane własnoręcznie przez profesjonalnych garncarzy, te zazwyczaj charakteryzuje wyższa cena. Kosztowność takiego zakupu zależy od doświadczenia osoby zajmującej się tego typu zajęciem oraz rozmiarem miski. Zazwyczaj ceny oscylują od 20 zł do dwu-, trzystu złotych. Produkty wykonywane maszynowo utrzymują swoją niższą, rynkową cenę. Proces produkcji rozpoczynamy w piecach tunelowych, komorowych oraz grafitowych. Sekretem dobrego wypalenia jest odpowiednia temperatura oraz możliwość jej utrzymywania na odpowiednim poziomie. W zależności od produkowanego materiału oraz oczekiwań producenta temperatura wypalania waha się pomiędzy 900°C, a 2000°C. Proces, o którym mowa pozwala na usunięcie zbędnej wody, którą nagromadziła glina w trakcie tworzenia miski oraz utwardzenie całego przedmiotu. Czasami gotowy już produkt pokrywa się szkliwem od wewnętrznej strony, bądź obu w celu stworzenia powierzchni przyjemniej do konsumpcji posiłków. 

Nowoczesne produkty ceramiczne są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, nawet produkty wykonywane ręcznie pokrywane są atrakcyjnymi grafikami oraz wysokiej jakości farbami. Szeroki wybór wśród dostępnych tekstur i wzorów pozwala na dobranie odpowiednich misek zdobiących nasze stoły.