Outsourcing usług księgowych to opłacalne rozwiązanie

 

Czy trzeba dzisiaj zatrudniać pracowników, żeby mieć pracowników? Nie trzeba, ponieważ najlepszych specjalistów w każdej dziedzinie można – pisząc w przenośni – wynająć. Chodzi oczywiście o outsourcing, czyli podnajem pracowników z interesującej nas grupy zawodowej. W naszym kraju jest to coraz modniejsze rozwiązanie, ponieważ firmy mogą redukować dzięki temu koszty zatrudnienia.

Najczęściej outsourcingowane są usługi księgowe

fachowy outsourcing usług księgowych w warszawieGrupą zawodową, w której na outsourcing jest największe zapotrzebowanie są księgowi. Firmy i korporacje potrzebują specjalistów w tym zakresie, ale nie chcą zatrudniać pracowników na etatach. Wolą delegować obowiązki poza obręb swojej organizacji co wychodzi o wiele korzystniej pod względem kosztów. W praktyce wygląda to tak, że pracowników danej grupy zawodowej zrzeszają firmy pośredniczące. Zrzeszają, ponieważ Ci pracownicy działają na zasadzie prowadzenia własnej działalności. Takie firmy oferują fachowy outsourcing usług księgowych w Warszawie i poszukują kontrahentów, którzy szukają specjalistów w tym zawodzie. Natomiast zrzeszeni w firmie pośredniczącej księgowi i księgowe są oddelegowywani do realizacji zadań zleconych przez zainteresowanych kontrahentów. Firmy, które korzystają z outsourcingu otrzymują fakturę od firmy pośredniczącej, która z kolei rozlicza się z biorącymi udział w zleceniu księgowymi. Każdemu się to opłaci, bo każdy na tym rozwiązaniu oszczędza lub zarabia.

W outsourcingu obsługi księgowej chodzi o to, że nie trzeba zatrudniać pracowników na umowę o pracę. Zatrudnienie księgowego na etacie to koszty rzędu kilku do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Wynajmując pracowników tylko do określonych zadań firmy płacą jedynie za ich wykonanie. A całą płatność wliczają w koszty, bo na usługę outsourcingu otrzymują fakturę.