Otrzymanie dofinansowania na kurs fryzjerski

Prowadzę salon fryzjerski. Mam bardzo dobrą renomę. Zatrudniam trzy profesjonalne fryzjerki. Do tego mam jeszcze dwie praktykantki, które świetnie sobie radzą. Postanowiłam, że zatrudnię je w swoim salonie, gdy tylko skończą szkołę. Muszę je tylko wysyłać na jakieś szkolenia tak, by mogły się czegoś nowego nauczyć.

Ciekawy kurs fryzjerski dla praktykantów

ciekawe kursy fryzjerskie z dofinansowaniemSłyszałam od swojej koleżanki, że można skorzystać z dofinansowania na szkolenia dla praktykantów. Chętnie bym z tego skorzystała. Dofinansowanie można zdobyć z Urzędu Pracy, więc szybko zadzwoniłam tam i się wszystkiego dowiedziałam. Muszę teraz zapisać szybko praktykantki na szkolenie i wtedy mogę się kierować do Urzędu po dofinansowanie. Wróciłam do salonu i powiedziałam, że trzeba poszukać takich kursów. Wpisałyśmy w wyszukiwarkę: ciekawe kursy fryzjerskie z dofinansowaniem. Znalazłyśmy jeden bardzo ciekawy, akurat ten wpisany jest do specjalnej bazy kursów, których uczestnicy mogą dostać dofinansowanie. Na kursie dziewczyny będą uczyć się porządnego strzyżenia włosów, farbowania, oraz układania różnych fryzur. Jestem bardzo zadowolona z tego programu kursu, więc szybko zapisałam dziewczyny. Kurs będzie trwał pięć dni. Myślę, że dziewczyny dużo z niego wyniosą. Praktykantki pojechały na kurs. Codziennie zdawały mi relacje z jego przebiegu. Po powrocie pokazały mi certyfikaty. Będą mogły próbować tych zabiegów na klientach.

Na podstawie certyfikatów i faktury za kurs mogłam zgłosić się po dofinansowanie do Urzędu Pracy. Wypełniłam wszelkie niezbędne dokumenty. Na pieniądze czekałam raptem cztery dni, więc to niedługo. Z tego kursu była podwójna korzyść. Mianowicie, dziewczyny nauczyły się zabiegów fryzjerskich, a ja nie musiałam za to dużo płacić, gdyż dostałam dofinansowanie.