Odymiacz do oczyszczania ulu

Na warrozę u pszczół nie wynaleziono jeszcze żadnego środka, który w stu procentach usunął by chorobę z rodzinny pszczół. Niestety pasożyty roznoszące tą groźną chorobę nie mają w środowisku naturalnym żadnego wroga. Dlatego też problem warrozy narasta i pojawia się co roku w ulach.

Odymiacz do walki z warrozą

odymiacz do spalania apiwaroluGdy już raz spotkamy się z warrozą w naszych ulach możemy być pewni, że nie zwalczymy całkowicie tej choroby. Jedynie systematyczność i wnikliwość może pozwolić nam uchronić nasze owady przed groźnymi konsekwencjami zasiedlenia się pasożytów w ulach. Warroza szybko się przemieszcza i jest chorobą nękającą praktycznie wszystkie pasieki. Jedynie nieliczni mogą cieszyć się z faktu, że problem pasożytów nie dotyczy ich pasieki. Warroza to choroba pasożytnicza, która dotyka zarówno osobników dojrzałych czyli postaci imago jak i czerwi, która czeka na kolejne etapy rozwoju. Niestety warroza bardzo osłabia pszczoły powodując, że w kolejnych pokoleniach rodzą się chore i osłabione osobniki. Osobniki takie nieprzeżywaną długo. Środkiem pomagającym w walce z pasożytem jest apiwarol, Jednym ze skutecznych sposobów na walkę z warrozą jest odymianie uli specjalną tabletką, która podczas spalania wytwarza dym. Dym powoduje wzmożony ruch skrzydeł u pszczół, które w ten sposób oczyszczają się z pasożytów. Aby terapia była skuteczna należy wykorzystać odymiacz do spalania apiwarolu. Dzięki temu dym dotrze w każdy zakątek ulu, a owady znajdujące się w środku będą bezpieczne. Nie będzie możliwości zaprószenia ognia. Dzięki odymiaczowi można dokładnie przeprowadzić czynności związane ze zwalczeniem pasożytów warrozy. Odymiacz minimalizuje również możliwość wygaszenia tabletki. Tabletka spala się równomiernie i jest bardzo wydajna.

Na ten moment jednym z najbardziej skutecznych sposobów walki z warrozą jest odymianie apiwarolem. Warto zatem aby jak najdokładniej wykonać ten zabieg. Aby mieć pewność, że pasożyty zostały usunięte z naszych uli oraz z pszczół. Po odymieniu w rogach ula można zobaczyć charakterystyczne kupki. To właśnie są pasożyty bytujące na naszych zwierzętach.