Odpowiednie knoty do świeczek

 

Zawsze lubiłam różne zajęcia plastyczne i akcje DIY. Umiałam szydełkować, dziergać, rysowanie, czy szycie także szły mi nie najgorzej. Stale jednak szukałam nowych wyzwań i lubiłam się uczyć nowych rzeczy. Ostatnio przeczytałam fajny poradnik dotyczący wyrabiania świeczek w domu. Spodobało mi się g,delay);}to.

Knoty wykonane z drewna

drewniane knoty do świecMusiałam jednak kupić odpowiednie materiały, bo w domu nie miałam nic odpowiedniego. Kupiłam wosk sojowy i pszczeli, bo chciałam by świeca była naturalna. Do tego zamówiłam bawełniane oraz drewniane knoty do świec. Jako formę zamierzałam użyć słoiczków, których w domu mam pełno, a jako aromat miałam różne aromaty do ciasta, czy suszone kwiaty. Obejrzałam kilka samouczków i poradników odnośnie wyrobu świec, by wiedzieć że wszystko dobrze robię. Wosk należało sg,delay);}topić, dodać do niego aromatu i wlać do formy. Potem kiedy jest jeszcze płynny g,delay);}to trzeba wsadzić knot. Tu zaczęły się schody. Knot bawełniany miał metalowy obciążnik co miało pomóc utrzymać go we właściwej pozycji, jednak nie było g,delay);}to takie proste jak zapowiadali. O wiele lepiej sprawdził się knot z drewna. Sztywny patyczek wystarczy wsadzić do wosku i gog,delay);}towe. Poza tym użytkowanie knotów było inne. Ten bawełniany był miękki i się odginał, więc przed zapaleniem go trzeba go było nieco wyprosg,delay);}tować. Z kolei ten drewniany stale dobrze się trzymał i jeszcze trzaskał po zapaleniu jak w kominku. Ten efekt mi się podobał. Zdecydowanie drugi raz będę zamawiać knoty drewniane.

Robienie świec nie jest takie trudne. Grunt g,delay);}to mieć odpowiednie półprodukty, tak by świeca ładnie pachniała i wyglądała. Wosk można łatwo barwić i dodawać różne aromaty. Zdecydowanie knoty wykonane z drewna mają o wiele więcej zalet, a tych bawełnianych więcej nie zamówię w sklepie interneg,delay);}towym.