Odpowiednie knoty do świeczek

Zawsze lubiłam różne zajęcia plastyczne i akcje DIY. Umiałam szydełkować, dziergać, rysowanie, czy szycie także szły mi nie najgorzej. Stale jednak szukałam nowych wyzwań i lubiłam się uczyć nowych rzeczy. Ostatnio przeczytałam fajny poradnik dotyczący wyrabiania świeczek w domu. Spodobało mi się to.

Knoty wykonane z drewna

drewniane knoty do świecMusiałam jednak kupić odpowiednie materiały, bo w domu nie miałam nic odpowiedniego. Kupiłam wosk sojowy i pszczeli, bo chciałam by świeca była naturalna. Do tego zamówiłam bawełniane oraz drewniane knoty do świec. Jako formę zamierzałam użyć słoiczków, których w domu mam pełno, a jako aromat miałam różne aromaty do ciasta, czy suszone kwiaty. Obejrzałam kilka samouczków i poradników odnośnie wyrobu świec, by wiedzieć że wszystko dobrze robię. Wosk należało stopić, dodać do niego aromatu i wlać do formy. Potem kiedy jest jeszcze płynny to trzeba wsadzić knot. Tu zaczęły się schody. Knot bawełniany miał metalowy obciążnik co miało pomóc utrzymać go we właściwej pozycji, jednak nie było to takie proste jak zapowiadali. O wiele lepiej sprawdził się knot z drewna. Sztywny patyczek wystarczy wsadzić do wosku i gotowe. Poza tym użytkowanie knotów było inne. Ten bawełniany był miękki i się odginał, więc przed zapaleniem go trzeba go było nieco wyprostować. Z kolei ten drewniany stale dobrze się trzymał i jeszcze trzaskał po zapaleniu jak w kominku. Ten efekt mi się podobał. Zdecydowanie drugi raz będę zamawiać knoty drewniane.

Robienie świec nie jest takie trudne. Grunt to mieć odpowiednie półprodukty, tak by świeca ładnie pachniała i wyglądała. Wosk można łatwo barwić i dodawać różne aromaty. Zdecydowanie knoty wykonane z drewna mają o wiele więcej zalet, a tych bawełnianych więcej nie zamówię w sklepie internetowym.