Ocieplanie pianką PUR

Żyjemy w takim klimacie gdy konieczne jest częste ogrzewanie naszych domów. Stosuje się do tego zadania najróżniejsze systemy grzewcze. Jednak żaden system grzewczy nie będzie działał z pełną wydajnością jeśli w naszym domu nie została stworzona odpowiednia warstwa termoizolacyjna. Takie warstwy można stworzyć nawet po kilkudziesięciu latach od wybudowania domu. 

Skuteczne ocieplanie poddaszy 

piankowe ocieplanie poddaszaWiększość systemów grzewczych jakie posiadamy w naszych domach opiera swoje działanie o podgrzewanie powietrza. Spalany w kotłach materiał opałowy emituje ciepło, które następnie przekazywane jest do powietrza znajdującego się w pomieszczeniach. Łatwo może jednak dochodzić do tego, że takie powietrze będzie uchodzić na zewnątrz jeśli nasz dom nie jest ocieplony. Ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszy się piankowe ocieplanie poddasza. Taki zabieg wykonywany jest przez specjalistów, którzy tworzą tego typu izolacje na co dzień. Do natryskiwania pianki poliuretanowej stosuje się obecnie urządzenia zwane agregatami. Dzięki nim pianka poliuretanowa może dokładnie docierać do wszelkich zakamarków na naszych poddaszach. Warto też zwrócić uwagę na to, że pianka poliuretanowa w nowym wydaniu jest w stanie dodatkowo przepuszczać parę wodną. Dzięki temu będziemy mogli taką piankę zastosować w budynkach drewnianych lub tych gdzie jeszcze zaprawa nie zdążyła do końca wyschnąć. 

Ogólnie rzecz biorąc pianka poliuretanowa może się w ocieplaniu bardzo dobrze sprawdzać. Obecnie dostępne są takie wersje pianki, która może przylegać zarówno do powierzchni pionowych jak i poziomych. Warto też zaznaczyć, że pianka poliuretanowa jest materiałem niepalnym. Jeśli jednak dojdzie do lekkiego zapłonu to wskrzeszony ogień bardzo szybko samoczynnie się wygasi.