Nowoczesne konstrukcje aluminiowo – szklane do oranżerii

Dużo pracując chcemy mieć jednocześnie łatwy dostęp do przyrody. Mieszkając w dużym mieście lub na jego obrzeżach, warto zainwestować w budowę prywatnej, przydomowej oranżerii. Do budowy oranżerii i ogrodów zimowych służą nowoczesne konstrukcje, które wykonuje się z profili aluminiowych oraz oczywiście tradycyjnych szyb i drzwi ze szkła hartowanego o wysokiej odporności.

Wykorzystanie szkła i aluminium do ogrodów zimowych

nowoczesne konstrukcje aluminiowo szklaneBardzo modne stały się zimowe i całoroczne ogrody przydomowe. Zakładane zarówno przy domach jednorodzinnych, szeregowych, jak i w apartamentach, o ile mają taras lub odpowiednio duży balkon. Firmy zajmujące się produkcja konstrukcji ze szkła i aluminium, mogą dopasować kształt i rozmiary ogrodu do miejsca i przestrzeni. Kubatura takiej zabudowy może być mała lub duża. Także w centrach handlowych i biurowcach, często projektowane są szklane ogrody. To świetny sposób na stworzenie namiastki tropikalnego klimatu w naszych warunkach pogodowych. Nowoczesne konstrukcje aluminiowo szklane sprawdzą się zarówno jako dobudówka do istniejącego budynku, jak i element wolno stojący. Dzięki specjalnej formie, można łączyć dowolnie elementy stali i szklane tafle okien lub drzwi. Wystarczy zamówić projekt i zaplanować, jaką przestrzeń chcemy zabudować. Tego typu konstrukcje idealnie przydadzą się do rozbudowy domu o kolejne, całoroczne pomieszczenie do wypoczynku i hodowli roślin o specjalnych wymaganiach cieplnych.

Szklane połacie łączone z profilami aluminiowymi dają wspaniały, nowoczesny efekt. Idealnie sprawdzą się jako zabudowa oranżerii lub ogród przydomowy. Wiele osób decyduje się na zabudowę balkonu lub tarasu za pomocą konstrukcji aluminiowo – szklanych. To nowoczesny i stosunkowo prosty, jak i tani sposób na rozbudowę domu o kolejne pomieszczenie.