Nowoczesna taśma LED

Taśmy z diodami LED są bodaj najbardziej wielozadaniowym elementem oświetlenia w obecnej sprzedaży. Mogą one bowiem służyć praktycznie wszędzie, zarówno jako oświetlenie warsztatu, stanowiska pracy czy wewnętrzna lampa do szafy. Ich niska cena również dodaje im popularności, więc nic dziwnego iż można je znaleźć w każdym sklepie oświetleniowym czy budowlanym.

Wielozadaniowe taśmy oświetleniowe

taśmy led producentTaśmy tego typu są bardzo prostymi urządzeniami. Składają się bowiem z diod LED, połączonych za pomocą prostego okablowania, i podłączanymi do źródła prądu za pomocą podstawowego zasilacza. Diody otoczone są całkowicie przezroczystą osłoną silikonową, która chroni diody przed uszkodzeniem, ale w żaden sposób nie wpływa na ich działanie, ani też nie utrudnia ich montażu. Dwustronne taśmy montażowe są najprostszym sposobem na założenie taśmy w wybranym miejscu, i posiadają je niemal wszystkie taśmy LED Producent takich taśm często oferuje również kleje i spoiwa, dzięki którym możliwe jest założenie taśmy niemal na każdej powierzchni. Imponująca jest ilość odmian taśm, gdyż takowe można dostać w wielu wariantach koloru i natężenia światła. Taśmy z diodami emitującymi ciepłe światło są najpopularniejsze jako domowe oświetlenie, zarówno główne jak i dodatkowe, a taśmy posiadające światło zimne czy neutralne często wykorzystywane są na stanowiskach pracy do polepszenia widoczności przestrzeni roboczej.

Niektóre taśmy wyposażane są również w regulator jasności światła, pozwalający na swobodne dopasowanie jasności do pomieszczenia w którym taśma ma służyć, oraz do własnych preferencji. Taśmy emitujące kolorowe światło, natomiast, używane są przede wszystkim jako element ozdobny, i często zastępują tradycyjne oświetlenie w lokalach gastronomicznych i klubach.