Naprawa i odrestaurowanie balkonu

W mieszkaniach lub kamienicach dużym atutem jest balkon, który daje możliwość spędzania casu na świeżym powietrzu bez konieczności wychodzenia z domu. jednak niektóre balkony szczyt swojej świetności mają za sobą. Oczywiście można je naprawić i odrestaurować, dzięki czemu znowu będzie można z balkonu korzystać. Naprawa dotyczy zarówno samego balkonu, jak i balustrady oraz jego otoczenia.

Kompleksowa naprawa balkonu

niedroga naprawa balkonów w warszawieMateriał, z którego wykonany jest balkon po długim czasie może skruszeć. Mowa o betonie. Niedroga naprawa balkonów w Warszawie to usługa, która przede wszystkim obejmuje naprawdę warstwy betonu poprzez użycie klejów. Dzięki temu wszystkie pęknięcia są niewidoczne, a cała konstrukcja balkonu wzmocniona. Beton można również odmalować, aby wyglądał świeżo. Tak samo jest w przypadku, gdy balustrada nie jest już w najlepszym stanie. Wykonuje się niezbędne naprawy spawalnicze bez konieczności demontażu. Następnie trzeba balsutradę odmalować i zabezpieczyć przed korozją. Rzadko dochodzi do sytuacji, w której balkon wymaga naprawy zbrojenia, które zostało użyte podczas jego wykonania. Istnieje jednak możliwość wykonania takiej usługi. Zbrojenie jest wycinane, a w jego miejsce wkłada się nowe. Taka naprawa wymaga całkowitej rozbiórki starego balkonu oraz wykonanie nowego. Wykonuje się ją wtedy, gdy stary balkon zagraża bezpieczeństwu. 

Balkon może zostać fachowo odrestaurowany w kilka dni. Wszystko zależy od stopnia zużycia starej nawierzchni oraz kondycji balustrady. Szczególnie na osiedlach, w których budynki powstały w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych jest to konieczne. Mowa o naprawach wizualnych, ponieważ konstrukcja takich balkonów w dalszym ciągu jest wytrzymała. Usługa musi być wykonana bardzo starannie.