Najnowocześniejszy miernik ciśnienia w oponach

Utrzymanie prawidłowego ciśnienia w oponach samochodu jest niezwykle ważne, gdyż tylko dobrze napompowane opony mogą spełniać swoje zadanie. Zbyt niskie ciśnienie jest najczęstszym powodem uszkodzeń opon, zwłaszcza podczas intensywnej jazdy, i może doprowadzić do poważnych wypadków, jeśli kierowca nie wyrówna ciśnienia w oponach do prawidłowego poziomu.

Nowoczesne manometry do mierzenia ciśnienia opon

niezawodny miernik poziomu ciśnieniaWielu kierowców wyposaża się więc w mierniki ciśnienia, które służą do kontroli poziomu ciśnienia powietrza wewnątrz opon, i regularnie takowe sprawdza, zwłaszcza wtedy gdy można mieć jakiekolwiek podejrzenia o ich spadek. Najczęściej używanym przez kierowców urządzeniem jest niezawodny miernik poziomu ciśnienia, całkowicie analogowy, z niezwykle niskim marginesem błędu. Nie jest to urządzenie elektroniczne, więc nie jest podatne na uszkodzenia które często zdarzają się elektronice podczas jazdy, a tym samym działa dokładnie w każdym momencie. Nie potrzebuje również zasilania, co na drodze jest ogromną zaletą, i pozwala na sprawdzanie ciśnienia opon w praktycznie dowolnym momencie na każdym postoju. Nie jest to jednak duże urządzenie, i mieści się w każdym bagażniku, nie zabierając miejsca w ogóle. Kierowcy mogą się w takie narzędzie zaopatrzyć w każdym profesjonalnym sklepie motoryzacyjnym, gdyż jest ono ogólnodostępne.

Istnieje również wariant przeznaczony do mierzenia ciśnienia w oponach samochodów ciężarowych i budowlanych, mający znacznie wyższą skalę i tolerancję ciśnienia. Działa identycznie jak standardowa wersja ciśnieniomierza, aczkolwiek używana jest przede wszystkim przez kierowców ciężarówek, wykonujących kursy dalekodystansowe, przede wszystkim na trasach krajowych czy nawet międzynarodowych, gdzie nietrudno o awarie.