Najnowocześniejsze urządzenie echolokacyjne

Echosondy to narzędzia dość niespotykane, aczkolwiek niewątpliwie przydatne w wielu sytuacjach. Są one głównie używane przez wędkarzy do pomiaru głębokości wody oraz rozłożenia dna rzek czy jezior, choć często wykorzystywane są przez załogi ratownicze, a nawet ekipy budowlane zajmujące się pracami w korytach rzek czy na dnie jezior.

Najlepsza echosonda wielozadaniowa

Garmin echoMapWędkarze korzystają głównie z prostych modeli echosond, które są łatwe w obsłudze, aczkolwiek nie mają zbyt wielu funkcji, dzięki którym mogłyby być przydatne również do celów zawodowych. Profesjonaliści, natomiast, korzystają niemal wyłącznie z najlepszego i najbardziej wielozadaniowego sprzętu. Garmin EchoMap jest właśnie taką echosondą, która ogromnie ułatwia wykonywanie jakichkolwiek zadań na wodzie. Jest bowiem bardzo dokładnym narzędziem, mogącym określić głębokość dna z niesamowitą precyzją. Powierzchnia dna jest wyświetlana na kolorowym ekranie o dużej przekątnej, który może jednocześnie być podzielony na cztery części, z których każda służy do wyświetlania innej aplikacji pomiarowej. Oprócz najbardziej oczywistej funkcji, EchoMap pozwala na bieżący pomiar temperatury wody, szybkości prądu wodnego, a w niektórych przypadkach nawet jej składu, jeśli urządzenie wyposażone jest w analizator chemiczny, służący do odczytywania składu wody w danym miejscu.

Mimo iż jest to sprzęt bardzo zaawansowany i pozornie skomplikowany, nie należy do szczególnie trudnych w obsłudze. Podobnie jak większość urządzeń Garmina, także i EchoMap posiada prosty, intuicyjny interfejs, ułatwiający obsługę osobom niezaznajomionym z urządzeniem. Posiada również samouczek, tym bardziej ułatwiający użycie urządzenia w dowolnej sytuacji, i pomagający w opanowaniu wszystkich funkcji sprzętu.