Najlepsze fraki jeździeckie

Fraki i kurtki jeździeckie, podobnie jak i buty, są wzorowane na ubiorze paradnym kawalerii wojskowej, więc niezależnie od tego czy jeździec występuje w paradzie czy też na jednej z konkurencji, wyglądają równie elegancko i wystawnie. Niektórzy jeźdźcy preferują jednak nowocześniejsze fraki, mające odmienny krój i materiały, z których są szyte.

Eleganckie fraki do jazdy konnej na zamówienie

frak jeździeckiKlasyczne fraki mają rozpoznawalny od razu krój, wyróżniający się przedłużoną tylną częścią, oraz charakterystycznym, mundurowym sposobem zapinania kurtki. Są one podobne do wszelkich eleganckich fraków wyjściowych, zwłaszcza jeśli są frakami konkursowymi, przeznaczonymi do jazdy profesjonalnej. Coraz popularniejszy staje się jednak nowoczesny frak jeździecki, który utrzymany jest w kroju podobnym do wyglądu współczesnych garniturów wysokiej klasy. Jest to równie elegancki wariant fraku, aczkolwiek sięga on nieznacznie za pas, przez co bywa znacznie wygodniejszy dla tych jeźdźców, którym przeszkadza długi tył klasycznego kroju. Fraki te można dostać z łatwością we wszystkich salonach jeździeckich, aczkolwiek coraz częściej są one szyte na zamówienie, jako bardzo ekskluzywna część paradnej odzieży jeździeckiej. Jeździeckie fraki są szyte na zamówienie przez coraz więcej profesjonalnych firm.

Dopasowują one wszystkie części odzieży do preferencji jeźdźca tak, by frak nie tylko jak najlepiej spełniał swoje zadanie, był jak najbardziej funkcjonalny, ale również najbardziej reprezentacyjny. Szycie fraka na zamówienie umożliwia nabywcy dostosowanie go do indywidualnych preferencji, więc z takiej możliwości korzystają przede wszystkim ci entuzjaści jazdy konnej, którzy nie mogą znaleźć odzieży odpowiadającej ich preferencjom lub nietypowym wymiarom.