Na czym polega leczenie kanałowe?

Zabieg, jakim jest leczenie kanałowe jest czasami określane jako leczenie endodontyczne lub zabieg endodontyczny. To zabieg polegający na usunięciu chorej lub zainfekowanej tkanki z wnętrza korzenia zęba. Obejmuje ono oczyszczenie i nadanie kształtu kanałom korzeniowym, wypełnienie ich uszczelniaczem, a następnie uszczelnienie ich koroną lub wypełnieniem. To bardzo ważny zabieg, który może uratować zęba. Więcej w temacie poniżej.

Kilka słów o przebiegu leczenia kanałowego

leczenie kanałowe warszawa cenaZabieg, jakim jest leczenie kanałowe, jest zabiegiem powszechnie wykonywanym przez stomatologów w celu ratowania naturalnych zębów. Podczas leczenia kanałowego nerw i naczynia krwionośne znajdujące się wewnątrz zęba (miazga zęba) są usuwane i zastępowane obojętnym materiałem. Ząb jest następnie zamykany, aby zapobiec przedostaniu się infekcji do jego struktury. Dlaczego konieczne jest leczenie kanałowe? Leczenie kanałowe jest konieczne, gdy miazga znajdująca się w korzeniu zęba ulegnie zapaleniu, zakażeniu lub uszkodzeniu uniemożliwiającemu jej naprawę. Miazga dostarcza substancji odżywczych szkliwu zęba oraz zapewnia poczucie smaku i wrażliwości, gdy jesz coś zimnego lub gorącego. Zakażenie tej wewnętrznej warstwy może powodować silny ból, obrzęk i tkliwość zębów. Jeśli chodzi o dobrej jakości leczenie kanałowe Warszawa cena ma całkiem korzystną. Warto wykonać taki zabieg w tym mieście.

Co dzieje się podczas leczenia kanałowego? Podczas leczenia kanałowego najpierw znieczulamy ząb, aby nie odczuwać żadnego dyskomfortu w trakcie tego procesu. Następnie za pomocą specjalnego sprzętu usuniemy chorą miazgę z wnętrza zęba i dokładnie zdezynfekujemy to miejsce, po czym wypełnimy je obojętnym materiałem. Leczenie kanałowe pomaga uporać się z bólem i ratuje ząb.