Moskitiery z ramą do montowania na drzwiach

Moskitiery z reguły przeznaczone są do okien, i choć swoje zadanie spełniają doskonale, dom wyposażony w tylko takie zabezpieczenia nie jest do końca chroniony przed możliwością przedostania się do środka komarów czy innych szkodliwych insektów. Moskitiery są więc również montowane w drzwiach, zarówno wejściowych jak i salonowych.

Moskitiery z ramą do montowania na drzwiach

dobre moskitiery drzwiowe w bydgoszczyMoskitiery do drzwi balkonowych czy wejściowych niemal zawsze montowane są na ramach, mocowanych bezpośrednio na drzwiach, tak iż można dzięki nim otwierać drzwi balkonowe swobodnie, aczkolwiek nadal mieć całkowite zabezpieczenie przed insektami. Takie moskitiery można dostać zarówno w rozmiarach pasujących do większości standardowych drzwi, jak i w wymiarach wykonanych na zamówienie. Dobre moskitiery drzwiowe w Bydgoszczy produkuje lokalna firma, która zajmuje się wytwarzaniem akcesoriów ogrodniczych. Moskitiery te są wykonane na wymiar ram okiennych, toteż do każdych pasują idealnie, i mogą być przymocowane z minimalną ilością wysiłku. W przeciwieństwie do moskitier robionych chałupniczymi metodami, te posiadają dwustronną taśmę z mocnym spoiwem, dzięki której można je zamocować tymczasowo na miejscu, lub też zamontować je tam na stałe, za pomocą śrub.

Te moskitiery mają siatki wykonane ze stalowego drutu, znacznie trwalszego i odporniejszego na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i są prawie całkowicie niepodatne na uszkodzenia, często zdarzające się siatkom z tworzyw sztucznych. Nie muszą być więc wymieniane praktycznie co roku, a wystarczając na bardzo długi czas, nawet jeśli właściciele obchodzą się z nimi nieostrożnie. Zazwyczaj raz zamontowane, moskitiery na drzwi balkonowe czy salonowe są tam obecne na stałe, dopóki nie ulegną poważnemu uszkodzeniu.