Książki S.Michalkiewicza – po co sięgnąć?

Książki mają ogromną moc zmieniania ludzi. Poszerzają horyzonty. Ukazują nam świat z perspektywy innych ludzi. Może nasza własna wcale nie jest idealna? A może ktoś inny jest w stanie pokazać to, czego na pierwszy rzut oka nie dostrzegany. Warto inwestować w książki. To co nam dają, nie może nikt nam nigdy odebrać. Jakie pozycje powinny się znaleźć więc na naszej liście? Z pewnością nie może zabraknąć na niej książek Stanisława Michalkiewicza.

Wybór książek Stanisława Michalkiewicza

stanisław michalkiewicz książkiPoglądy Stanisława Michalkiewicza dla wielu mogą wydawać się nieco kontrowersyjne. Jednak dziennikarz ma niezwykły dar dostrzegania rzeczy, które na pierwszy rzut oka są niewidoczne. Jego trafne spostrzeżenia sprawiają, że wielu czytelników dostrzegło aspekty, na które do tej pory nie zwracali uwagi. W swoim dorobku pisarskim ma na koncie kilkanaście pozycji. Jeśli interesuje Cię stanisław michalkiewicz książki wychodzące spod jego pióra cechują się świeżością. Przygodę z autorem warto rozpocząć od pozycji Niemcy, Żydzi i folksdojcze, która przyniosła mu rozpoznawalność. Wśród książek, które oferuje nam autor znajdziemy gatunki literackie takie jak powieść historyczna, biografia, autobiografia, literatura faktu, pamiętnik czy publicystyka literacka. Trzeba przyznać, że rozległa wiedza autora przekłada się na rzetelne informacje przekazywane na kartach książek. Co ciekawe sam Stanisław Michalkiewicz z wykształcenia jest prawnikiem. Należy także do grupy założycieli Unii Polityki Realnej.

Pozycją, która pomoże nam zapoznać się z tym autorem może być 250 pytań do Stanisława Michalkiewicza. W książce odnajdziesz odpowiedzi na pytanie dotyczące dowolnego aspektu jego życia i poglądów. Co najważniejsze odpowiedzi nie zostały w żaden sposób cenzurowane, co pozwoli na jeszcze bliższe poznanie autora.