Korzystamy z transportu niskopodwoziowego

Konieczność przewiezienia maszyn budowlanych albo rolniczych po drogach publicznych może stanowić ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Może ono wymagać nie tylko uzyskania specjalnych pozwoleń, ale równocześnie stosowania odpowiednich sprzętów. W przypadku takich rozwiązań pomocne mogą być naczepy niskopodwoziowe. Jakie cechy charakteryzują naczepy niskopodwoziowe oraz na czym polega ponadnormatywny transport.

Zalety transportu niskopodwoziowego

transport niskopodwoziowy z lubuskiegoNowoczesny transport niskopodwoziowy pozwala na przewożenie między innymi koparek, traktorów, spychaczy, dźwigów czy ciężarówek. Jest on uregulowany przepisami prawnymi i dodatkowo konieczne jest specjalne zezwolenie. Uzyskać je można po złożeniu specjalnej dokumentacji, w skład której wchodzą między innymi ekspertyzy mostowe. Transport ponadnormatywny może wymagać specjalnej logistyki, która będzie obejmowała dokładną trasę przejazdu. Może być ona utrudniona przez krawężniki, ciasne skrzyżowania czy mosty i wiadukty. Warto zdecydować się na profesjonalny transport niskopodwoziowy z lubuskiego. To takiej formy transportu wykorzystywane są specjalne naczepy, wyposażone w odciągi łańcuchowe, pasy ścigające, listwy kotwicze czy punkty mocujące. Oprócz tego koła naczepy niskopodwoziowej powinny być mniejsze od tych, które występują w pojeździe ciągnącym.

Niektóre modele naczep niskopodwoziowych pozwalają na transportowanie ładunków o wadze wynoszących nawet kilkanaście tysięcy ton. Mogą one służyć do transportu jednej albo kilku maszyn jednocześnie. Sprawdzą się zarówno w przypadku ciężarówek, TIR-ów, jak i samochodów dostawczych. Wyróżnia się dwa rodzaje naczep, w tym semi i tiefbet. Naczepy semi mają płaską powierzchnię, którą można wydłużyć oraz poszerzyć w razie wystąpienia takiej potrzeby.