Korki o ścisku pneumatycznym

Złącza pneumatyczne to elementy ułatwiające wiele prac konstrukcyjnych i naprawczych związanych z różnego typu instalacjami. Znajdują zastosowanie w przemyśle, firmach instalacyjno-budowlanych, firmach remontowych i przeciwpożarowych. Dobór odpowiedniej zaślepki pozwala również na sprawdzenie szczelności części podczas odbioru technicznego.

Wysoko jakościowe korki ściskowe

wysokiej jakości korki pneumatyczneKorek jest elementem, bez którego niemożliwe jest przeprowadzenie prac instalacyjnych i naprawczych. Jest częścią wyposażenia większości firm budujących i modernizujących obiekty, zbiorniki i systemy wykorzystujące wodę i inne płyny. Jest również stosowany w remizach strażackich, gdzie kontrola przepływu wody ma kluczowe znaczenie. Jest nieodłącznym elementem przemysłu, dlatego przy wyborze konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na wysokiej jakości korki pneumatyczne. Wykonane są z wysokiej jakości gumy wzmocnionej specjalną tkaniną. Do zadań specjalistycznych zalecany jest korek wzmocniony włóknami kevlarowymi. Dzięki temu są odporne na stres, ciśnienie, zmiany temperatury, zanieczyszczenia i środki chemiczne. Mogą być stosowane w temperaturze -30°C lub +80°C i znajdują zastosowanie w wielu typach obiektów przemysłowych. Elastyczność i funkcjonalność to jego największe zalety. Zamyka małe i duże kable i rury dzięki różnym średnicom. Zmienny przepływ umożliwia łatwy przepływ wody w razie potrzeby. Pneumatyczny szybkozamykacz i uchwyt montażowy ułatwiają użytkowanie. Decydując się na zakup takiego specjalnego korka warto skorzystać z ofert sprawdzonych sprzedawców i dostawców, którzy doradzą Państwu najodpowiedniejsze modele. Jednym z rodzajów korków pneumatycznych są korki uszczelniane, które mogą być zbrojone drutem stalowym lub kevlarem. Pozwalają na szybkie zamknięcie rury lub studzienki drenażowej i wytrzymują bardzo wysokie ciśnienia. Rowki na powierzchni sprawiają, że korek lepiej przylega do otworu, a dzięki wzmocnieniu zachowuje swój kształt i nie wystaje.

Możesz wybrać okrągłe, krótkie lub owalne korki pneumatyczne w zależności od otworu, który chcesz zamknąć. Szczególnie atrakcyjne są korki przepływowe, które można wykorzystać do tworzenia boczników, sprawdzania szczelności, odbudowy uszkodzonych odcinków rur lub do kontrolowanego gromadzenia cieczy.