Kontrolowanie tętna płodu

Dla każdej kobiety ciąża to magiczny czas, na który czekamy z utęsknieniem. Jeszcze zanim dziecko pojawi się na świecie troszczymy się o nie na wszelkie sposoby. Zależy nam na tym, aby móc jeszcze w życiu płodowym dziecka zapewnić mu wszystko to, co najlepsze. Każdej matce zależy, aby dziecko rozwijało się prawidłowo. Przyznać jednak trzeba, że wizyty lekarskie są stosunkowo rzadkie.

Jak mierzyć tętno płodu w warunkach domowych?

niezawodne urządzenie do mierzenia tętna płoduCzęsto chciałybyśmy, aby położna, czy też lekarz miał możliwość badania naszego maluszka częściej. Najbardziej martwimy się tym, że serduszko naszego dziecka przestanie bić i tętno nie będzie wyczuwalne. Aby mieć wszystko pod kontrolą warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Okazuje się, że niezawodne urządzenie do mierzenia tętna płodu pozwoli nam na regularne kontrolowanie stanu naszego maluszka. Urządzenie to posiada odpowiednie certyfikaty, które umożliwiają wykorzystanie go przez kobiety ciężarne do kontrolowania rozwijania się płodu. Urządzenie to mierzy tętno na takiej samej zasadzie, jak stosowane w przychodniach i szpitalach KTG. Sam pomiar jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny. Pozwala uspokoić przyszłą mamę, a w razie jakichkolwiek wątpliwości co do stanu maluszka, może je ona skontrolować od razu. Dzięki temu nie musimy oczekiwać dłuższy czas na wizytę lekarską lub też płacić za wizyty prywatne. Warto również wiedzieć, ze takie urządzenia mają również inne zalety.

Pozwala ono na zacieśnianie więzi z dzieckiem jeszcze na etapie życia płodowego. Takie urządzenie umożliwia również słuchanie bicia serca, a także dokładne zmierzenie parametrów ciśnienia tętniczego krwi maluszka. Zanim jednak wynik wzbudzi w nas niepokój warto zmienić pozycję i dokonać pomiaru po raz kolejny. Czasem dziecko tak się ułoży, że tętno jest niewyczuwalne.