Kompleksowe suplementy dla konia

Kilka lat temu, a będzie to dokładniej rzecz ujmując mniej więcej siedem do ośmiu lat temu postanowiłam, że kupię konia. Okazało się bowiem, że w zaprzyjaźnionej stadninie są wysprzedawane konie do rekreacji. Z racji na fakt, że jeżdżę konno od wielu lat, pomyślałam , że jest to czas na nowego towarzysza. Teraz stoję przed wyborem dobrych suplementów dla koni.

Jakie kompleksowe suplementy wybrać dla konia?

kompleksowa suplementacja dla koniZ racji na fakt mojego małego doświadczenia musiałam dowiedzieć się więcej na tematy takie ja na przykład kompleksowa suplementacja dla koni. Nie wiedziałam co będzie na pewno potrzebne dla koni. Postanowiłam zapytać najlepszych specjalistów. Warto tutaj wspomnieć, że mój koń jest koniem sportowym i dla takiego właśnie zwierzaka szukałam dobrych suplementów. Swoje pierwsze kroki skierowałam do weterynarza, który specjalizuje się w leczeniu koni sportowych. Jak się okazało suplementacje wcale nie jest łatwą sprawą. Chodzi tutaj przede wszystkim o fakt, że należy bardzo uważnie dobierać takie suplementy. Najpierw trzeba wykonać szereg badań diagnostycznych, które pokażą nam ewentualne niedobory u naszego zwierzaka, dopiero wtedy możemy pomyśleć o suplementacji. Należy wykonać badanie krwi – po nim weterynarz może skierować nas na bardziej specjalistyczne badania. W przypadku koni sportowych bardzo ważne są suplementy na stawy. Dodatkowo należy zastanowić się nad dobrym izotonikiem w czasie letnich treningów, ponieważ są one bardzo wyczerpujące dla koni.

Po wykonaniu testów u mojego konia, okazało się, że nie są mu potrzebne żadne specjalne suplementy dla konia. Jednak lekarz weterynarii zalecił mi zakup suplementów na stawy, ponieważ mój koń jest dużym zwierzakiem i skacze przez przeszkody, co bardzo obciąża stawy. Dodatkowo zakupiłam izotonik.