Kim jest DJ?

Żadna dobra impreza nie może obyć się bez dobrej muzyki, zatem, gdy urządzamy imprezę, wesele czy studniówkę, dobrze jest zaprosić do współpracy właściwą osobę. W tym wypadku będzie to oczywiście profesjonalny didżej.

Ile kosztują usługi didżejskie?

DJ na wesele ZamośćJeżeli chodzi o to, czym zajmują się DJ-e, to w dzisiejszych czasach jest to bardzo zróżnicowane, bowiem grają oni na każdego rodzaju imprezach. Grają, czyli albo robią to na żywo z wykorzystaniem płyt winylowych i konsolet, albo jedynie puszczają znane i lubiane piosenki. Oczywiście są też DJ-e, którzy zajmują się puszczaniem muzyki dostarczonej przez organizatorów, co jest, z reguły, usługą najtańszą. A jeśli już przy cenach jesteśmy, to ktoś mało doświadczony i dopiero zdobywający szlify jako DJ, za godzinę pracy skasuje około stu złotych, natomiast osoba z renomą, rozpoznawalna, to stawki liczone w setkach złotych za godzinę. Jednak w niektórych przypadkach dużo lepiej jest zatrudnić profesjonalistę, który zajmuje się nie tylko puszczaniem muzyki, ale też instalowaniem własnego nagłośnienia i sprzętu niezbędnego do tego, by impreza przebiegała w sposób interesujący. Bowiem wielu didżejów oprócz tego, że grają własną lub cudzą muzykę, zajmują się też różnego rodzaju pokazami, w tym na przykład pirotechnicznymi, które mogą towarzyszyć niektórym imprezom, jak np. śluby. Wielu z nich para się również turntablingiem, czyli sztuką ekwilibrystycznego puszczania muzyki z winyli i wykonywania przy tym akrobacji oraz skomplikowanych układów tanecznych.

Nieważne jest czy chcemy zatrudnić DJ-e na „osiemnastkę”, imprezę firmową, wesele, czy też studniówkę, albowiem ich baza jest na tyle duża, że na pewno znajdziemy odpowiednią dla oczekiwań osobę. Wielu DJ-ów jest obecna także w popularnych portalach społecznościowych, przez co łatwiej o bezpośrednią rozmowę.

Informacje pochodzą z http://djmarsel.pl