Karykatura na zamówienie online

W internecie można znaleźć sporą grupę osób oferujących portrety czy karykatury, które mają powstać na podstawie przesłanych przez klienta zdjęć oraz dodatkowych informacji. Tego typu ogłoszenia znacznie się różnią od siebie – głównie ceną, która ma ogromny wpływ na jakość otrzymanej pracy. Niestety nie łudźmy się, że za kilkadziesiąt złotych otrzymamy rysunek warty podarowania bliskim. Chyba że mamy szczęście i trafimy na osoby początkujące, ale i zdolne równocześnie.

Tworzenie karykatury na zamówienie

zabawna karykatura na zamówienieNajlepiej więc najpierw zapoznać się z przykładowymi pracami internetowych artystów, terminami realizacjami oraz opiniami dotychczasowych klientów. Dopiero na samym końcu możemy zasugerować się ceną. Jednak warto podkreślić, że zabawna karykatura na zamówienie to koszt średnio kilkuset złotych. Ostateczna kwota zależy od liczby postaci przedstawionych na obrazku oraz rozmiaru karykatury. Kolejna kwestia to moment zamawiania tego typu dzieła. Niestety najczęściej klienci „budzą się” w ostatnim momencie i wymagają narysowania karykatury w przeciągu kilku dni. Dla dobrych artystów jest to wręcz niewykonalne, ponieważ mają zaplanowany harmonogram prac. To naprawdę wielkie szczęście jeśli udałoby nam się znaleźć kogoś dostępnego „od ręki” i wykonałby dla nas pracę w tak niewyobrażalnie krótkim czasie. Poza tym często konieczne jest naniesienie poprawek, więc tym bardziej nie można zwlekać z zamówieniem rysunku.

Im więcej zdjęć wyślemy oraz przedstawimy szczegółowo, jak wyobrażamy sobie dany obrazek, tym łatwiej karykaturzyście będzie stworzyć zamówione dzieło. Oczywiście sporo zależy od jego doświadczenia i zdolności, ale pamiętajmy, że portret powstaje wyłącznie na podstawie zdjęć, a nie realnego obrazu danej osoby. Tutaj więc sporo zależy od klienta i przekazanych danych.