Jakiego rodzaju silos warto posiadać?

Wielu rolników magazynuje swoje produkty rolne we własnym zakresie. Jeżeli nie chcemy, aby nasze zboże sypało się do ciężarówki, lecz planujemy sami je wykorzystać, o wiele bardziej od silosów z pochyłym dnem, przydadzą się nam takie, które mają dno płaski, co pozwala na bezpieczne magazynowanie oraz pobieranie ziarna nie tylko do samochodu ciężarowego.

Co można przechowywać w wytrzymałych silosach?

blaszane silosy zbożowe płaskodenneCechą takich silosów jest przede wszystkim fakt, że są one niewielkie, chociaż spotkać można się też z ich dużym odpowiednikami. Rolnicy często wykorzystują je na własny użytek, jeżeli nie chcą oddawać nikomu zboża dalej, lecz sami je przetwarzają, co staje się coraz częstszą praktyką, gdyż pozwala rolnikowi na czerpanie zysków z jeszcze większej części łańcucha logistycznego, jaki musi zostać wykonany, aby dotarł do nas finalny produkt. Jeżeli więc rolnicy zastosują takie silosy, mogą trzymać w nich ziarno przez wiele kolejnych lat, a co za tym idzie, uda się im zgromadzić zapasy, których wartość będzie jedynie rosła. Jeżeli interesują nas blaszane silosy zbożowe płaskodenne to warto poszukać producenta oferującego ich najlepsze wersje. Wybrać trzeba odpowiednią pojemność , ale materiał, z którego zostaną wykonane, powinien być bezkompromisowy. Musi być to wytrzymała mocna stal, która wytrzyma zarówno ciśnienie we wnętrzu jak i warunki atmosferyczne na zewnątrz.

Najlepiej sprawdzi się lakierowana i zabezpieczona stal nierdzewna, która warto wykorzystać w takich wymagających konstrukcjach. Taki silos musi być szczelny, aby do naszego zboża nie przedostała się woda, która może doprowadzić do jego zniszczenia, a wówczas całe nasze plony się zmarnują. Dlatego trzeba nie tylko kupić dobry silos, ale też zadbać o jego odpowiednie utrzymanie.