Jak zamontować nagłośnienie?

Niezależnie od tego czy jest to sala kinowa, bankietowa, konferencyjna czy jakakolwiek inna, to tak czy tak, nagłośnienie powinno być zamontowane w odpowiedni sposób, ponieważ w innym przypadku dana sala nie będzie dobrze spełniać swojej funkcji. Ten aspekt dość często jest pomijany przez wielu właścicieli tego typu sal, a jest on naprawdę bardzo ważny.

Jak poprawnie zamontować nagłośnienie?

montaż nagłośnieniaJeśli chcemy, aby nasza sala była nagłośniona w odpowiedni sposób, to przede wszystkim musimy określić to w jakim celu ta sala będzie wykorzystywana. Inne nagłośnienie dobiera się do sali kinowej, konferencyjnej, a jeszcze inne do sali klubowej. Jeśli wykonamy złego wyboru i kupimy zbyt mocne lub zbyt słabe nagłośnienie do danej sali, to nie uzyskamy zadowalającego efektu. Montaż nagłośnienia powinien być nadzorowany przez dźwiękowca, który jest wstanie wyłapać więcej rzeczy, niż osoba, która nie ma za dużo wspólnego z muzyką i dźwiękiem. Poza dobraniem sprzętu, musimy określić w jakich miejscach umieścić głośniki. To w jakim miejscu znajduje się jaki głośnik ma naprawdę bardzo duże znaczenie. Kolejnym krokiem, tuż po dobraniu sprzętu, jest jego montaż na sali. Jeśli wieszamy głośniki na ścianie, to musimy to wykonać w taki sposób, aby one nie spadły ze ściany na której zostały zawieszone. Należy pamiętać o tym, że niektóre głośniki ważą nawet kilkadziesiąt kilogramów, nie jest to mała waga, więc haki na których zostaną zawieszone muszą być bardzo wytrzymałe.

Wykonanie nagłośnienia na sali nie należy do najtańszych przedsięwzięć, ale jest ono opłacalne, ponieważ jeśli naprawdę chcemy mieć dobry dźwięk, to musimy zainwestować w dobrej jakości sprzęt. Jeśli sami nie potrafimy dobrać odpowiedniego nagłośnienia do sali jaką posiadamy, to warto skorzystać z usług profesjonalistów.