Jak przygotować się do lakierowania proszkowego?

Istnieje wiele sposobów na to, aby daną powierzchnię pokryć lakierem. Można wybrać farbę, którą nakłada się mechanicznie, przy pomocy wałków oraz pędzli, a można też pójść krok dalej i wybrać taką farbę, która będzie nakładana za pomocą specjalnego pistoletu oraz pompy. Nie jest to jednak najbardziej efektywna metoda.

Kiedy warto zaciekawić się metodą lakierowania proszkowego?

Lakierowanie proszkowe konstrukcjiZe wszystkich dostępnych metod lakierowania, na największą uwagę zasługuje przede wszystkim malowanie przy pomocy proszku. Jest to specjalny rodzaj farby, która znajduje się w granulacie, a nie w formie płynnej. Nie posiada ona tak intensywnych cech lepkich, jak ma to miejsce w przypadku farby opartej na rozpuszczalniku, która łączy się z podłożem, na które jest nakładana. Zamiast tego w skuteczny sposób przywiera ona do podłoża, które jest naładowane elektrostatycznie. Wykorzystanie tej technologii jest bardo innowacyjne i daje ogromne efekty, nie tylko w malowaniu konstrukcji, które zostały wykonane ze stali, gdyż rozwój techniki pozwala na przykład na malowanie elementów z płyt meblowych. Przeprowadzając lakierowanie proszkowe konstrukcji ze stali, warto się do tego dobrze przygotować. Potrzebne będą nam narzędzia, takie jak pompa i pistolet do proszku, dzięki którym on też zostanie naładowany odpowiednimi ładunkami, a także odpowiedniego rodzaju agregat, który wytworzy pole elektrostatyczne.

Po nałożeniu takiego proszku należy w sposób bardzo wydajny ogrzać powierzchnię, aby proszek się roztopił i stworzył jednolitą ceramiczną powłokę. Dzięki temu, że nie będzie go przylegało więcej w żadnym miejscu, powłoka ta będzie równomierna oraz jednolita, co zapewni nam bardzo dobry efekt wizualny. Można tak malować naprawdę wiele różnych konstrukcji które są nam potrzebne.